Wpis z mikrobloga

@lady_katarina: to są naleśniki. Grubsze, ale identycznie zarumienione, identyczne w smaku i identycznie się je przyrządza. nadal czekam na dowód, że pankejki to nie naleśniki. Proszek do pieczenia tylko sprawia, że są grubsze. Nic wiecej. Tak jak pieczarki w schabowym sprawiają, że jest trochę inaczej, nadal to schabowy.
  • Odpowiedz
@Pooodi: @rubikoon:

In Poland, thin crêpe-style pancakes are called naleśniki (pronounced naleshniki). They are usually rolled and served with a variety of savoury or sweet fillings as a main dish or a dessert. Sweet fillings include fresh fruits (e.g. bilberries), jams (often apple jam), and soft white cheese with sugar. Savoury fillings include fried vegetables, fried chicken, minced meat, spinach, and a variety of added ingredients such as potatoes, mushrooms,
  • Odpowiedz
@Pooodi: pankejki to są naleśniki tak jak calzone to pierogi a spaghetti czy maccaroni to makaron.

Po prostu taki rodzaj naleśnika. Czemu jie czepiasz się tortilli? To tez naleśnik i przypomina naleśnik bardziej niż pancake. Po co 2 nazwy?
  • Odpowiedz
@martwy_kotek: w tym filmie słowo naleśnik pada wielokrotnie. Możesz mi udowodnić jakims artykułem lub filmem, że pankejk to nie jest naleśnik? Jak nie, to przestań pisać do mnie, bo powtarzasz się, konkretów zero a skrzynkę mi zawalają powiadomienia od Ciebie. Jeszcze o jakimś calzone zacząłeś gadać.
  • Odpowiedz
@Pooodi: przecież ci mowię pajacu ze to jest naleśnik.

Tylko ze jak powiesz poprosze pieroga to nie dostaniesz calzone.

I tak samo jak w Pan Kejku czy manekinie powiesz ze chcesz naleśnika to nikt nie poda ci pankejka.

Bo uwaga- w menu w manekinie chociazby masz napisane pancake’i
I naleśniki Xd
  • Odpowiedz