Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do psychomirków. Jaki uznajecie pogrzeb? Całkowita kremacja, spopielenie zwłok czy tradycyjny pochówek? Jakie ma znaczenie dla duszy. Czy boicie się, że jeżeli zostaniecie tylko pochowani to zostaniecie tak jakby w ziemi uwięzieni? Nie pytam o wiare, nie ma to nic wspólnego z chrześcijaństwem ani inną religią. proszę o obiektywne spojrzenie, Jeżeli mielibyście wybór to co byście wybrali? Prosiłbym też o krótką argumentacje #narkotykizawszespoko #psychodeliki #pochowek #kremacja

Pochówek czy Kremacja

  • Pochówek 16.7% (18)
  • Kremacja 83.3% (90)

Oddanych głosów: 108

  • 22
@qwertty321: czemu wcześniej o tym nie pomyślałem xD chociaż to byłoby dziwne jakby po śmierci Cię ktoś wciągnie
@dagoththorus: wiem, ale bardziej mi chodziło o to czy jest istotne czy kości zostaną w ziemi przez setki lat (w tej samej postaci) czy jednak kremacja gdzie zostaną tylko cząsteczki, które kiedyś przekształcą się w coś innego
@CanWeStop: nie wiem, chyba nie da się odpowiedzięc na to pytanie tak albo nie
@Psajkoman: ja jak byłem mały to sie zawsze bałem, nawet nie samej smierci, a ze sie umre, obudze sie w trumnie i nie bede mogl sie wydostac, zaczną mnie zjadać robaki, a ja nic nie bede w stanie zrobic.
Przez jakieś 3 miesiace mialem takie schizy, ze zawsze mialem w kieszeni kartke, ze jakbym umarl to wole byc skremowany xd. Dalej nie wiem, od czego takie 6 letnie dziecko moglo być
@Psajkoman: Zwykły pogrzeb na cmentarzu. Jeśli byłbym martwy a nie obudził się żywy w trumpnie źle zdiagnozowany przez lekarzy, to w sumie obojętnie...
Dla duszy nie ma to żadnego znaczenia. Po śmierci jest się martwym i koniec. Nie przechodzi się w inną formę zycia czyli reinkarnację.
Tylko bóg może kogoś wkrzesić. Nie ważne czy ciało było pochowane normalnie czy spalone.

Takie moje zdanie.