Wpis z mikrobloga

skąd ta postawa wszystkich wierzących, że ich bóg może ich zabijać


@Hound: Ale ten Bóg kibicował jednemu klubowi (naród wybrany) i mordował wszystkich którzy im się naprzykrzyli, a czasem także kobiety i dzieci tych którzy się naprzykrzyli (oryginalni mieszkańcy Kanaanu), bo jeszcze zagrożą jego ulubionej drużynie xD A potem jej zakazał jeść ośmiornic.

Ale TO BYŁY INNE CZASY a poza tym moralność się definiuje poprzez "wykonywanie woli Boga" a nie jakieś
@abcde: I czym by potem tłumaczył swe zapędy psychopatycznego mordowania? A tak cyk "to szatan" i łapki czyste, jedziemy dalej z raczkiem dla Alicji. "O, a tam na onkologii leży Kamilek, patrz jak wiara jego rodziców we mnie rośnie, mówią że to próba ich wiary! Jeszcze 4 dni i będą mówić w gronie rodzinnym że tak chciałem, i takie były moje plany wobec Kamilka, by powiększył grono aniołków. Ciekawe jak tam
@Futsalista_cisowianka: O jednak to ktoś policzył. Ale to nic nie zmienia w myśleniu, przynajmniej moim, bo trzeba rozumieć co się czyta, a nie wyciągać sobie jakieś tam fakty, od tak, choćby księga mądrości która jest zasadniczo traktowana jako księga w której jest zbiór porad jak żyć i być. A nie realne fakty z życia kogokolwiek. Zresztą to są jedynie wyłącznie wypiski dotyczące starego przymierza, natomiast w nowym(nowy testament) tam tego nie
@oremi: Jeżeli chodzi o moje podejście do Chrześcijaństwa to już dawno przestałem być wojującym ateistą, bo szkoda tracić i czas i niepotrzebnie denerwować ludzi, ja wiem swoje, Ty wiesz swoje, dopóki Twoja wiara na mnie negatywnie nie wpływa to mnie to zupełnie nie interesuje.
Ale ja osobiście również uważam, że Bóg surowo karzący za najmniejsze przewinienia to jest jakiś absurd i zupełnie nie trafia do mnie argument z Jezusem, no bo
@Futsalista_cisowianka: No zgadza się jest tam tak, czytałeś całą biblię czy tylko urywki?
Cały start testament jest dość specyficzny i zasadniczo mordują się tam dość często, dlatego mówi się że powinno się czytać 1:3 czyli 1 część ST i 3 części NT. Zgadnij dlaczego tak.. ale widzę że jesteś dość ogarnięty więc traktuje to jako pytanie retoryczne.
ST był pisany przez żydów i dla żydów - jak wiemy z historii są