Wpis z mikrobloga

To niezła wolna wola, jeśli przyjmiemy wersję, że bóg stworzył świat i dokładnie wiedział co się stanie w każdym dniu istnienia świata, to wolna wola nie istnieje, tylko robimy to co chciał bóg na początku.


@101mj: moze byc tak, ze masz wolną wolę, ale bog zna twoje wybory ;-)
  • Odpowiedz
@Hound: w księdze Hioba wygląda to tak, że Szatan sobie przyszedł a Bóg chciał przyszpanować. Cholera wie jaki był cel Szatana bo on praktycznie wyręczył Boga w udowadnianiu prawości Hioba. Czyli Hiob i jego świta się nacierpieli bo Bóg się pochwalił Szatanowi jakiego ma super wyznawcę. Czy coś przegapiłem? ;-)
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: już nie mówiąc za jakie pierdoły ich zabijał, albo stosował odpowiedzialność zbiorową ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak Stalin, ale Stalin jest uznawany za bestię a tego pierwszego się kocha, wielbi i stawia mu świątynie
  • Odpowiedz
co za pierdoły... zgadnij religia pierwsza wpadła na pomysł, że każdy człowiek jest równy, bo został stworzony na podobieństwo boga i każde zło wyrządzone drugiej osobie to zło wyrządzone bogu


@thexDguy: Buddyzm? Tam komunałem jest, że zło wszelkie zło czy dobro wyrządzone innej jednostkom obdarzonym świadomością wraca zwielokrotnione.Chrześcijaństwo nie było ani pierwsze, ani wyjątkowe. Aczkolwiek faktycznie osiągnęło ono wielki sukces dzięki sankcji boskiej.

@lakukaracza_: Bóg i Szatan jest
  • Odpowiedz
Gdybym jako programista napisał samoświadome AI, to naturalnym dla mnie byłoby, że nie mogę go zabić, bo to byłoby morderstwo.


@Hound: Wydaje mi się, że większość ludzi by tak nie myślała.
  • Odpowiedz