Wpis z mikrobloga

@Dolan: Wiesz, że przy każdym możliwym wpisie o esperanto znajdzie się ktoś kto będzie pytać po co się uczyć esperanto? Tym już się serio chce rzygać. Jak ktoś zbiera znaczki, to go pytasz po co być filatelistą? Ktoś te znaczki jeszcze zbiera w ogóle? Ludzie się go uczą, bo lubią, chcą, bo to narzędzie do komunikacji z innymi pasjonatami tego języka z całego świata, albo bo taką mają fantazję czy
  • Odpowiedz
@Dolan: Przecież przed chwilą Ci pisałem, że jest to narzędzie do komunikacji z innymi ludźmi, a społeczność esperantystów mała nie jest. Nawet tutaj na Wykopie był kiedyś jeden mirek, który pojechał bodajże do Turcji, do swojego kumpla, który też uczył się esperanto.
  • Odpowiedz
@Dolan: Nie wiem, czy edytowałeś, czy nie doczytałem, ale jak myślisz, że wszędzie wystarczy angielski, to albo nigdy nie byłeś poza Polską, albo byłeś tylko w kurortach turystycznych.
  • Odpowiedz
@Imperator_Bazantow: esperanto mialoby sens gdyby wprowadzic jego nauke obowiązkowo do szkół w więkoszości państw wtedy można by go ćwiczyć już od najmłodszego razem z innymi rówieśnikami zawsze i wszędzie, a nie tylko korespondencyjnie z ludźmi z krajów 3 świata. Dopóki angielski będzie obowiązkowy zawsze wygra z esperanto.
  • Odpowiedz
korespondencyjnie z ludźmi z krajów 3 świata


@Dolan: ale pisz jasno proszę czy chcesz żeby ktoś to sprostował bo nie wiesz, czy po prostu chciałeś sobie pogardzić tak dla sportu? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz