Wpis z mikrobloga

@JAI2L9LAD: Nazwałbym to "sarkazm". Poza tym emerytury będą rewaloryzowane w tym roku. Dodatkowo w wyniku neoliberalnych pomysłów na "uealastycznianie" tynku pracy za 10/20 lat wszyscy będziemy mieli problem z ludźmi który wejdą wiek emerytalny bez grosza przy duszy.
Skończy się to m.in. skokowym wzrostem przestępczości i bezdomności.
nie wiem, może tym że nie widziałem by ktoś z Kodu lub Obywateli RP tak pisał.


@JAI2L9LAD: Piszą o "walce o wolność". I o tym że "totalitarzym i zamordyzm", "upadek demokracji". Równie enigmatyczne pojęcia, takie samo życzeniowe myślenie i oderwane od rzeczywistości. Skrzywienie ideologiczne. Zamiast się zająć tym co naprawdę ważne - zajmują się głupotami. Ten sam typ ludzi - tyle że wyznających różne ideologie.
@piotr-piotrus czyli twierdzisz, że

- walka o wolność różnych grup społecznych
- gwałt na demokracji poprzez zrobienie z konstytucji nic nie znaczącego dokumentu
- a jak nazwiesz to, że rząd decyduje o tym kiedy możesz robić zakupy albo decyduje kilka dni przed że któryś dzień w roku będziesz miał wolny, mimo że nie chcesz?

Jeśli uważasz że to jest równe temu co wyżej wstawiłem i że to nie jest ważne to powinieneś
@piotr-piotrus: Pod rozwagę:
Ile znasz przykładów dziennikarzy, polityków i zwykłych obywateli Korei Północnej piszących o :

"walce o wolność". I o tym że "totalitarzym i zamordyzm", "upadek demokracji".


Następnie odpowiedz na pytanie: kiedy (jeśli zmiany idą w złym kierunku) jest czas na mówienie o tym?
A) w trakcie zmian - im szybciej tym lepiej
B) w trakcie zmian - im później tym lepiej
C) po zmianach

Coś jeszcze o symetryczności sytuacji
- walka o wolność różnych grup społecznych

- gwałt na demokracji poprzez zrobienie z konstytucji nic nie znaczącego dokumentu

- a jak nazwiesz to, że rząd decyduje o tym kiedy możesz robić zakupy albo decyduje kilka dni przed że któryś dzień w roku będziesz miał wolny, mimo że nie chcesz?

Jeśli uważasz że to jest równe temu co wyżej wstawiłem i że to nie jest ważne to powinieneś zastanowić się nad tym
Ile znasz przykładów dziennikarzy, polityków i zwykłych obywateli Korei Północnej piszących o :


@Jakis_ja: Idź, dziecko, skąd przyszłeś. Wróć do mamusi. Powoływanie się na Koreę Północną świadczy o mleku pod nosem i głębokiej nieznajomości rzeczywistości. Tak polskiej, jak i tej w Koreii.
Jajeczek brakuje na odpowiedź na pytanie, że aż trzeba było pociągnąć wycieczką osobistą? :)


@Jakis_ja: Nie rozmawiam z nikim kto wyciąga tego typu idiotyczny argument. Przywoływanie stalinowskiego reżimu w jakiejkolwiek dyskusji na temat jakiegokolwiek wolnego kraju jest żenującym, chamskim nadużyciem. Albo piszący ma braki w wykształceniu, albo jest złośliwą mendą.
Serio?

Nie widzisz problemu w naruszaniu Konstytucji? W podporządkowywaniu instytucji partii politycznej? W ataku na niezależność sądownictwa? Nie masz problemu z lejącą się z prorządowych mediów pogardą dla kazdego kto ośmieli się partię krytykować?


@GordonL: To są właśnie wydumane problemy. Oderwane od rzeczywistości.

To co jest według ciebie problemem?


W tej chwili? Nie tylko problemem, to istotne są rodzina, praca, mieszkanie, wakacje itd. Nie dzieje się nic, co zagrażałoby w jakikolwiek
@piotr-piotrus

Czyli nie rozumiesz nic.

Porównujesz swoje problemy w domu do problemów ogółu.

I powtarzasz ciągle coś o ideologii sugerując jakoby Twoją ideologią było to by partia rządząca łamała konstytucję, robiła atak na demokrację, niszczyła niezależność sądownictwa. Napisz wprost, że lubisz jak rząd niszczy kraj a wszystkie problemy wynikające z tego to urojenia lewaków a nie próbujesz na siłę to sobie tłumaczyć.
To są właśnie wydumane problemy. Oderwane od rzeczywistości.


@piotr-piotrus: No i właśnie nie są. Masz mylne pojęcie rzeczywistości :)

W tej chwili? Nie tylko problemem, to istotne są rodzina, praca, mieszkanie, wakacje itd. Nie dzieje się nic, co zagrażałoby w jakikolwiek sposób dążeniu do samorealizacji i wygodnego, szczęśliwego życia. Cała reszta to ideologia.


@piotr-piotrus:

Mhm. A w 2013 uważałeś tak samo?

Chcesz żeby ci przypomniej od czego zaczynały się protesty
W tej chwili? Nie tylko problemem, to istotne są rodzina, praca, mieszkanie, wakacje itd. Nie dzieje się nic, co zagrażałoby w jakikolwiek sposób dążeniu do samorealizacji i wygodnego, szczęśliwego życia. Cała reszta to ideologia.

Chcesz żeby ci przypomniej od czego zaczynały się protesty w PRL np. w 56, 70, 80, 89 roku czy wiesz?


@piotr-piotrus: Serio takiego argumentu użyłeś? Serio?

To powiedz mi "dziadku" jak to się ma do tego:

Nie
Zagadka. Kto to napisał parę postów wyżej?


@Jakis_ja: Ile ty masz lat? Bo naprawdę jesteś dziecinny.

Korea Północna to quasi-stalinowski reżim i porównywanie warunków tam panujących do CZEGOKOLWIEK innego we współczesnym świeci to ogromne nadużycie.

Ja pokazałem z czego biorą się protesty społeczne - biorą się z BIEDY a nie z jakichkolwiek mrzonek o "wolności". Tak samo jest wszędzie i zawsze na świecie. PRL w tym przykładzie równie dobrze można by
Ja pokazałem z czego biorą się protesty społeczne - biorą się z BIEDY a nie z jakichkolwiek mrzonek o "wolności".


@piotr-piotrus: I uważasz, że tylko tak powinno być?
Uważasz, że jak władza zrobi cokolwiek innego, ale ty będziesz miał co wrzucić do garnka to nie ma powodu do protestu?

W takim układzie jest mi cię bardzo żal, bo jesteś zwyczajnie człowiekiem głupim i bardzo odrealnionym. No jak nic wychodzi, że Twoim
I uważasz, że tylko tak powinno być?

Uważasz, że jak władza zrobi cokolwiek innego, ale ty będziesz miał co wrzucić do garnka to nie ma powodu do protestu?


@GordonL: Na pewno jakimkolwiek powodem do jakichkolwiek wystąpień nie jest to, jak wygląda Polska i co się w niej aktualnie dzieje. Te "protesty" to zabawa znudzonych ludzi. Takie "problemy pierwszego świata".
Te "protesty" to zabawa znudzonych ludzi.


@piotr-piotrus: Nie.

To protesty ludzi, którzy w życiu mają nieco więcej ambicji niż się nażreć.
To protesty ludzi, którzy chcą żyć w kraju praworządnym.
To protesty ludzi, których interesuje coś więcej niż tylko kiełbasa w sklepie.

Czemu bałeś się odpowiedzieć, czy dokładnie takie samo zdanie na temat protestów miałeś w 2013 roku, gdy inna partia rządziła? No, powiedz - czemu?
@piotr-piotrus: Żadne nadużycie. To jest tylko warunek brzegowy. Z jednej strony są współczesne demokracje liberalne a na drugim - przeciwległym końcu jest właśnie Korea Płn.
Protesty społeczne "z biedy" to biorą się wtedy, gdy władza w ogóle do jakiś protestów dopuszcza.
Nie chcem, ale muszem:
W Korei Płn pomimo biedy (wierząc doniesieniom uciekinierów stamtąd bieda tam jest ekstremalna) nie ma protestów społecznych. (Nb. jak się znowu obruszysz na Koreę to macki
To protesty ludzi, którzy w życiu mają nieco więcej ambicji niż się nażreć.

To protesty ludzi, którzy chcą żyć w kraju praworządnym.

To protesty ludzi, których interesuje coś więcej niż tylko kiełbasa w sklepie.


@GordonL: Czyli wydumane problemy znudzonych ludzi niepogodzonych z werdyktem wyborczym.

@Jakis_ja:

sprowadzanie wszystkich protestów do biedy jest co najmniej bardzo daleko idącym uproszczeniem


Postulaty polityczne pojawiają sie dopiero po postulatach bytowych. To reguła. Hasła "walki o
@piotr-piotrus: A nie przeszkadza ci, że władza ma już zakusy (żeby tam zakusy, oficjalnie o tym mówi), aby ograniczyć lub zlikwidować, niezależność mediów?
A próba podporządkowania wymiaru sprawiedliwości władzy nie budzi wątpliwości?
A ograniczanie możliwości zgromadzeń nie zapala lampki?

Ponawiam pytanie:

Kiedy jest najlepszy czas na protesty?
Gdy władza rozpoczyna powolne i stopniowe ograniczanie swobód obywatelskich?
Czy jak już władza tych swobód obywateli pozbawi?

Tak mnie wyzywasz od dzieciaków a sam
Nie popierałeś protestów przeciw temu co robiła PO?


@GordonL: Nie przypominam sobie żeby były jakieś większe protesty w stylu KOD/ORP. Krytykowałem i czekałem na wybory. Ale powiem ci więcej. Należałem najpierw do UW, a potem do PO. Od samego początku gdzieś tak do 2008/2009 roku.
Nie przypominam sobie żeby były jakieś większe protesty w stylu KOD/ORP.


@piotr-piotrus: Ciekawe... Były miesięcznice, były marsze 13 grudnia, Solidarność blokowała Sejm, a ten "nie przypomina sobie".

Czyli wydumane problemy znudzonych ludzi


Jak na przykład tych, którzy za Gierka jakieś tam protesty w obronie wolności słowa organizowali, ratowali od stryczka idiotów, którzy bomby chcieli podkładać, nie wiadomo po co samizdatowe pisma wydawali - a przecież kiełbasa w sklepie była, komedie w
Jak na przykład tych, którzy za Gierka jakieś tam protesty w obronie wolności słowa organizowali


@Andreth: Porównujesz nieporównywalne. To zresztą jest charakterystyczne dla współczesnej polskiej polityki - wyolbrzymianie, przesada, dramatyzowanie.

@GordonL:

Wejście do siedziby Wprost?


Nie do końca rozumiem - według Ciebie to było słuszne? No, ktoś protestował - gdzie dziś widzisz tego typu zagrożenia? W dzienniku TVP? Żartujesz, czy jak?

Zresztą to chyba oznacza że kraj jest wolny i
Nie do końca rozumiem - według Ciebie to było słuszne? No, ktoś protestował - gdzie dziś widzisz tego typu zagrożenia?


@piotr-piotrus: No, chwila. Cały czas twierdziłeś, że protestować wolno z biedy, a reszta to bzdury i mrzonki.

Od razu widać, że masz podwójny standard - inny dla jednej i inny dla drugiej władzy.

Zresztą to chyba oznacza że kraj jest wolny i demokratyczny, skoro każdy kto ma dziurę w dupie może
Cały czas twierdziłeś, że protestować wolno z biedy, a reszta to bzdury i mrzonki.


@GordonL: Nie że wolno, ale że z tego się biorą poważne protesty. Reszta to takie szczekanie i dawanie głosu w ramch walki politycznej.

Weź ty chłopie przestań ukrywać swoje pisowskie sympatie, serio.


Ależ ja ich nie ukrywam. Ja głosuję na PiS.
Ależ ja ich nie ukrywam. Ja głosuję na PiS.


@piotr-piotrus: No i to powoduje, że odechciewa mi się z Tobą rozmawiać.

Nie że wolno, ale że z tego się biorą poważne protesty. Reszta to takie szczekanie i dawanie głosu w ramch walki politycznej.


@piotr-piotrus: Szczekaniem jest to co piszesz. To szczekanie partyjniaka.
Za PRL byłbyś świetnym członkiem partii, bo teraz robisz niemal dokładnie to samo co tamci.
Porównujesz nieporównywalne.


@piotr-piotrus: Ponieważ albowiem? (W końcu za Bieruta było gorzej, za sanacji w sumie chyba też, o okupacji niemieckiej już nie mówiąc - o co tym dziwadłom chodziło? Kiełbasa była). Z wczesnym Putinem też "porównuję nieporównywalne"?

Zresztą to chyba oznacza że kraj jest wolny i demokratyczny, skoro każdy kto ma dziurę w dupie może wyjść i protestować?


@piotr-piotrus: No chyba, że akurat to panom z PiS przeszkadza, na przykład
W wolnym i demokratycznym kraju istnieją niezależne od władzy instytucje kontrolujące ową władzę, uprzejmie informuję. Ot, na przykład Trybunał Konstytucyjny, służby, prokuratura, KRRiT, takie tam...


@Andreth: Istnieją i mają się dobrze.
Brednie.

TK to wydmuszka obecnie. Wydmuszka pisowskich miernot.

Czy ty masz w ogóle oczy jeszcze?


@GordonL: Czyli PiS przegra kolejne wybory i władza się zmieni, tak? Bo chyba nie twierdzisz że wybory wygrywa ten, który ma TVP (a właściwie to tylko Dziennik TV i TVP Info). :-)

Chyba że po prostu wiesz lepiej jak ludzie mają żyć w swoim kraju i jak go urządzać? A jeśli mają inne zdanie, to tym