Wpis z mikrobloga

Wczoraj w pracy podczas przerwy piłem sobie colę 0.Po chwili wchodzi "koleżanka" i zwraca uwagę na to, że ta cola jest bardziej nie zdrowa niż ta słodzona cukrem.
Zapytałem się jej co jest w tej coli co sprawia, że jest bardziej nie zdrowa od tej normalnej, a ona na to, że "No jest, poczytaj sobie badania".
Ja odpowiedziałem, że pytam Ciebie czemu tak twierdzisz bo słyszę już to nie pierwszy raz, a nikt nigdy nie powiedział konkretnie co tak źle działa i w jaki sposób.
Klasycznie coś tam zaczyna, że zobaczę za kilka lat jak odbije się to na moim zdrowiu i oczywiście 0 konkretów.
Na koniec powiedziałem jej, że to nie ja mam 30kg nadwagi w przeciwieństwie do niej, a co więcej czuję się świetnie.
Usłyszałem tylko, że jestem bezczelny bo nadwaga to wina genów mimo, że ciągle widzę jak coś #!$%@?.Nie wdawałem się dalej w dyskusję bo to bez sensu.
Za każdym razem gdy słyszę jakieś aluzje do napojów typu pepsi, cola bez cukru to zawsze od ludzi z nadwagą xD

#bekazpodludzi #pracbaza
  • 49
@oddalenie: rozwinę temat: organizm przy spożywaniu coli zero włącza procesy, które normalnie zachodzą przy spożywaniu rzeczy z cukrem, tylko w tym wypadku tego cukru organizm nigdy nie dostaje i jest w kropce. Wiem, że działa to bardzo na niekorzyść organizmu, ale o dokładnych skutkach musisz doczytać bo nie pamiętam. Co nie zmienia faktu, że coś takiego wypowiedziane przez grubasa to kuriozum xD
organizm przy spożywaniu coli zero włącza procesy, które normalnie zachodzą przy spożywaniu rzeczy z cukrem, tylko w tym wypadku tego cukru organizm nigdy nie dostaje i jest w kropce. Wiem, że działa to bardzo na niekorzyść organizmu, ale o dokładnych skutkach musisz doczytać bo nie pamiętam


@Hepar: Właśnie spróbowałem doczytać na ten temat i zdania są podzielone. Wg badań raczej ogromna dawka słodzików jest pod tym względem szkodliwa (wydzielanie insuliny i
@nocne_zwidy wiem wiec sie wypowiem. Cola zero jest slodzona aspartamem. Wdg niektorych badan aspartam moze zwiekszyc ryzyko wystapienia nowotworow. Oficjalnie jednak jest on dopuszczony do spozycia z reki Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności. Aspartam nalezy do grupy polioli i nadmierne ich spozywanie prowadzi do gromadzenia sie ich w organizmie wiec na chlopski rozum raz na jakis czas cola zero nie zaszkodzi. Jednak gdy jest to jeden z glownych plynow spozywanych przez Cb