Wpis z mikrobloga

Idź, dziecko, w swoją stronę.


@piotr-piotrus: Dobrze dziadku. Ale jak opowiesz jak to było w okopach. Przypomniałeś już sobie czy dostałeś kulkę między łopatki czy łopatką między klulki?
  • Odpowiedz
Tak, uważam że to oderwane od rzeczywistości, wydumane bzdury


@piotr-piotrus: Serio?
Nie widzisz problemu w naruszaniu Konstytucji? W podporządkowywaniu instytucji partii politycznej? W ataku na niezależność sądownictwa? Nie masz problemu z lejącą się z prorządowych mediów pogardą dla kazdego kto ośmieli się partię krytykować?

To co jest według ciebie problemem?
  • Odpowiedz
Serio?

Nie widzisz problemu w naruszaniu Konstytucji? W podporządkowywaniu instytucji partii politycznej? W ataku na niezależność sądownictwa? Nie masz problemu z lejącą się z prorządowych mediów pogardą dla kazdego kto ośmieli się partię krytykować?


@GordonL: To są właśnie wydumane problemy. Oderwane od rzeczywistości.

To co jest według
  • Odpowiedz
  • 10
@piotr-piotrus

Czyli nie rozumiesz nic.

Porównujesz swoje problemy w domu do problemów ogółu.

I powtarzasz ciągle coś o ideologii sugerując jakoby Twoją ideologią było to by partia rządząca łamała konstytucję, robiła atak na demokrację, niszczyła niezależność sądownictwa. Napisz wprost, że lubisz jak rząd niszczy kraj a wszystkie problemy wynikające z tego to urojenia lewaków a nie próbujesz na siłę to sobie tłumaczyć.
  • Odpowiedz
a wszystkie problemy wynikające z tego


@JAI2L9LAD: Te "problemy" to właśnie urojenia. Dokładnie te same w swoim typie, co te gościa z Twojego obrazka. Jedno i drugie to oderwanie od rzeczywistości i spraw ważnych.
  • Odpowiedz
  • 9
@piotr-piotrus takie urojenia że TSUE, Komisja Wenecka, UE, ludzie w Polsce o to strajkują i najwięksi politycy świata twierdzą że to rzeczywisty problem ale PIOTRUŚ na wykopie pisze że to urojenia więc na pewno tak jest.
  • Odpowiedz
To są właśnie wydumane problemy. Oderwane od rzeczywistości.


@piotr-piotrus: No i właśnie nie są. Masz mylne pojęcie rzeczywistości :)

W tej chwili? Nie tylko problemem, to istotne są rodzina, praca, mieszkanie, wakacje itd. Nie dzieje się nic, co zagrażałoby w jakikolwiek sposób dążeniu do samorealizacji i wygodnego, szczęśliwego życia. Cała reszta to
  • Odpowiedz
  • 9
@piotr-piotrus Ty bardzo przypominasz tego osobnika ze screena:

Ja też mam problemy w domu a nie te urojone, ale nie płaczę i cieszę się że Polska się zmienia za kilka lat będzie potężna jeśli mądrze wybierzemy tylko PIS
  • Odpowiedz
W tej chwili? Nie tylko problemem, to istotne są rodzina, praca, mieszkanie, wakacje itd. Nie dzieje się nic, co zagrażałoby w jakikolwiek sposób dążeniu do samorealizacji i wygodnego, szczęśliwego życia. Cała reszta to ideologia.

Chcesz żeby ci przypomniej od czego zaczynały się protesty w PRL np. w 56, 70, 80, 89 roku czy wiesz?


@piotr-piotrus: Serio takiego argumentu użyłeś? Serio?

To powiedz mi "dziadku" jak to się ma
  • Odpowiedz
Zagadka. Kto to napisał parę postów wyżej?


@Jakis_ja: Ile ty masz lat? Bo naprawdę jesteś dziecinny.

Korea Północna to quasi-stalinowski reżim i porównywanie warunków tam panujących do CZEGOKOLWIEK innego we współczesnym świeci to ogromne
  • Odpowiedz
Ja pokazałem z czego biorą się protesty społeczne - biorą się z BIEDY a nie z jakichkolwiek mrzonek o "wolności".


@piotr-piotrus: I uważasz, że tylko tak powinno być?
Uważasz, że jak władza zrobi cokolwiek innego, ale ty będziesz miał co wrzucić do garnka to nie ma powodu do protestu?

W takim układzie jest mi cię bardzo żal, bo jesteś zwyczajnie człowiekiem głupim i bardzo odrealnionym. No jak nic wychodzi, że
  • Odpowiedz
I uważasz, że tylko tak powinno być?

Uważasz, że jak władza zrobi cokolwiek innego, ale ty będziesz miał co wrzucić do garnka to nie ma powodu do protestu?


@GordonL: Na pewno jakimkolwiek powodem do jakichkolwiek wystąpień nie jest to, jak wygląda Polska i co się w niej aktualnie dzieje. Te "protesty" to zabawa znudzonych ludzi. Takie "problemy pierwszego świata".
  • Odpowiedz
Te "protesty" to zabawa znudzonych ludzi.


@piotr-piotrus: Nie.

To protesty ludzi, którzy w życiu mają nieco więcej ambicji niż się nażreć.
To protesty ludzi, którzy chcą żyć w
  • Odpowiedz
@piotr-piotrus: Żadne nadużycie. To jest tylko warunek brzegowy. Z jednej strony są współczesne demokracje liberalne a na drugim - przeciwległym końcu jest właśnie Korea Płn.
Protesty społeczne "z biedy" to biorą się wtedy, gdy władza w ogóle do jakiś protestów dopuszcza.
Nie chcem, ale muszem:
W Korei Płn pomimo biedy (wierząc doniesieniom uciekinierów stamtąd bieda tam jest ekstremalna) nie ma protestów społecznych. (Nb. jak się znowu obruszysz na Koreę to macki mi opadną).

Nie chce mi się jechać adpersonami, więc napiszę tylko, że sprowadzanie wszystkich protestów do biedy jest co najmniej bardzo daleko idącym uproszczeniem. I dotyczącym, w zasadzie, tzw. (nienawidzę tego sformułowania) dołów społecznych, dla których główną ambicją życiową to cztery kąty, pełna miska i proste rozrywki. Chyba nie twierdzisz, że tylko oni protestują? Są też ludzie o szerszych horyzontach. I oni także protestują - ba bardzo często we współpracy z robotnikami, chłopami itd. Tylko oni zwykle właśnie protestują i kierunkują te protesty także na wolnościowe/demokratyczne aspekty (przykład ogółu solidarności jest tutaj wręcz wzorcowy). Bo "elity" (znowu złe, dzięki PiS, konotacje ma to słowo) wiedzą, że to nie bieda powoduje skręt w stronę totalitaryzmu/autorytaryzmu, ale wręcz przeciwnie. Im mniej wolności a więcej autorytaryzmu, tym większa, prędzej
  • Odpowiedz
To protesty ludzi, którzy w życiu mają nieco więcej ambicji niż się nażreć.

To protesty ludzi, którzy chcą żyć w kraju praworządnym.

To protesty ludzi, których interesuje coś więcej niż tylko kiełbasa w sklepie.


@GordonL: Czyli wydumane problemy znudzonych ludzi niepogodzonych z werdyktem
  • Odpowiedz
@piotr-piotrus: A nie przeszkadza ci, że władza ma już zakusy (żeby tam zakusy, oficjalnie o tym mówi), aby ograniczyć lub zlikwidować, niezależność mediów?
A próba podporządkowania wymiaru sprawiedliwości władzy nie budzi wątpliwości?
A ograniczanie możliwości zgromadzeń nie zapala lampki?

Ponawiam
  • Odpowiedz
Czyli wydumane problemy znudzonych ludzi niepogodzonych z werdyktem wyborczym.


@piotr-piotrus: Nie. To Twój głupi wymysł niemający nic wspólnego z rzeczywistością.
Tam nie ma protestu wobec władzy samej w sobie, ale wobec tego co robi.

Nie popierałeś protestów przeciw temu co robiła PO?
  • Odpowiedz
Nie popierałeś protestów przeciw temu co robiła PO?


@GordonL: Nie przypominam sobie żeby były jakieś większe protesty w stylu KOD/ORP. Krytykowałem i czekałem na wybory. Ale powiem ci więcej. Należałem najpierw do UW, a potem do PO. Od samego początku gdzieś tak do 2008/2009 roku.
  • Odpowiedz
Nie przypominam sobie żeby były jakieś większe protesty w stylu KOD/ORP.


@piotr-piotrus: Ciekawe... Były miesięcznice, były marsze 13 grudnia, Solidarność blokowała Sejm, a ten "nie przypomina sobie".

Czyli wydumane problemy znudzonych
  • Odpowiedz