Wpis z mikrobloga

Mam takie pytanie do siedzących głębiej w temacie. Czy wiadomo może kto bronił cementowni podczas próby przełamania oblężenia Aleppo przez rebeliantów?
Pojawiały się pewne zdjęcia jednostki Ridwan w Aleppo z tamtego czasu, w dodatku czytałem, że bronił się w cementowni Hezbollah (Liwa al Quds wsparła obronę dopiero po odparciu 1, najważniejszego ataku). Z racji, że jednostek Hezbollahu było w Aleppo mało, i broniły głównie bazy artylerii to czy spotkał się ktoś kiedyś z tym, że to własnie Ridwan mógł bronić cementownię? (trwały jeszcze próby odbicia bazy artylerii więc nie chce mi się wierzyć, że te nieliczne siły Hezbollahu które wycofały się z bazy artylerii odesłano z grup próbujących tą bazę odbić).
Był to absolutnie kluczowy punkt oporu podczas całej operacji, dzięki obronie którego zamiast otworzyć całą południową flankę, rebelianci byli orani przez lotnictwo na tym wąskim przełamanym odcinku, i tak próbuję wykombinować kto tam się faktycznie w tej cementowni bronił. Jakby ktoś wiedział to piszcie !
Dzięki
#syria
  • 5
@stoqq: Byly plotki, ze to wlasnie m.in. Ridwan bronil cementowni. Bylo tez to zdjecie o ktorym wspominasz. Jednak nigdy nie bylo jakiegos materialu, ktory by jednoznacznie potwierdzil ich udzial w tej obronie, bo samo zdjecie o ile dobrze pamietam bylo zrobione w jakims pomieszczeniu. Po za tym jak, zauwazyles byl tam tez regularny Hezbollach, ktory o ile pamietam byl jak na swoje mozliwosci reprezentowany dosc licznie w trakcie bitwy o Aleppo.