Wpis z mikrobloga

Mirki, jak to jest z tym #shield od #nvidia. Chcę sobię kupić właśnie to ustrojstwo i tutaj mam pytanie. Kupuję konsolę, dostaję dostep do GeForce Now, tak? Na laptopie (słabe podzespoły itd) mam zainstalowanego Steama i wykupionego np. Wiedźmina 3 - jak on będzie odpalany? Z serwerów Nvidii i będzie grafika na full czy to, że odpalam z biblioteki z kompa to z jego mocy jest to wykorzystywane?
#geforcenow
  • 12
  • Odpowiedz
@yousouyou: dziękuję za odpowiedź, wychodzi na to, że to lepsza opcja niż zakup konsoli?
Wyczytałem też, że lepiej kupić wersję bez pada bo można podłączyć pada od X360? Działa też ten bezprzewodowy?
  • Odpowiedz
@gendzer: Z tego co wiem większość padów nawet jakieś logitechy (i oczywiście myszki, klawiatury) itd działa bez problemu, nawet inne peryferia jak np kamera do Skype'a ;) Jeśli masz dobre łącze to jest to na pewno opcja do rozważenia. Pamiętaj jednak, że docelowo GFN ma być płatne (nie wiadomo kiedy i ile) i nie wszystkie gry są wspierane. Tzn jeśli gra nie jest wspierana to da się ją odpalić, ale postęp
  • Odpowiedz
Pamiętaj jednak, że docelowo GFN ma być płatne (nie wiadomo kiedy i ile)

Uprzedziłeś mnie - to miało być kolejne pytanie :D Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź - chyba skuszę się na zakup :)
  • Odpowiedz
@gendzer: Uprzedzam żeby nie było zdziwienia. Beta trwa już długo i patrząc na koszty netflixów i innych to ci co z niej korzystają mają już zwrot kosztu całego urządzenia :P Najlepiej by było żebyś sprawdził na lapku GeForce NOW tylko niestety żeby dostać się do bety trzeba z tego co wiem długo czekać (zakup Shield TV daje ci dostęp od razu). Pamiętaj, że poza GFN Shield potrafi odpalać też gry natywnie
  • Odpowiedz
@yousouyou: Myślę, że jeżeli wejdzie abonament miesięczny w przedziale 50-100zł to i tak będzie to bardziej opłacalne (przynajmniej dla mnie) - odpada kupno nowego lapka, dzięki GFN odpada kupno nowych gier (no chyba, że któreś nie będą dostępne w tej usłudze i mimo wszystko trzeba będzie je kupić na Steam'ie). Generalnie koniec roku się zbliża i podobno powinny być już podane ceny i koniec beta testów ale nigdzie nie spotkałem się
  • Odpowiedz
@gendzer: mam pytanie względem tych zapisów gier, co masz ustawione bo mi nie działa i nie zapisuje stanu gry, w wiedzminach zapisywało ale w wileu grach typu nowy wolfenstein juz nie, jakies rady
  • Odpowiedz