Wpis z mikrobloga

Zawsze zastanawiało mnie, jak kiedyś podróżowali ludzie. W dzisiejszych czasach trzy godzinny lot to dla niektórych za długo. Tymbardziej zdziwiło mnie, kiedy dowiedziałam się, że Fryderyk Chopin odwiedził kiedyś Majorkę i mieszkał na niej kilka miesięcy. W tym momencie, w klasztorze, w którym Chopin kiedyś nocował powstało muzeum. Można tam między innymi zobaczyć pianino, na którym grywał. Oraz nacieszyć się widokami, którymi swego czasu cieszył się wielki, polski kompozytor.
Zapraszam do przeczytania postu! Valldemossa, miasteczko kochane przez Chopina

#podrozujzwykopem #podroze #majorka #hiszpanskiewakacje #polakicebulaki
Vacaymodecom - Zawsze zastanawiało mnie, jak kiedyś podróżowali ludzie. W dzisiejszyc...

źródło: comment_GSkQxtVjeJXeTA8lll5VS6BSdU3t3oWI.jpg

Pobierz
  • 7
@Vacaymodecom: ja osobiście lubię bardzo podróżować ale długie loty są naprawdę męczące stad tez unikam latania i gdzie się da próbuje dotrzeć drogą lądową w tym swoim samochodem i jeżdżę właśnie dla samej przyjemności by się tylko przemieszczać bo wtedy można po drodze zobaczyć wiele ciekawych innych miejsc ;)
@FeyNiX zgadzam się w 100%! Sama nie posiadam prawa jazdy więc jeszcze nie jestem w stanie poczuć tego, co Ty. Jednak kiedy tylko je zrobię, to chętnie wybiore się na jakiś mały (lub większy) roadtrip i chętnie skręcę tam, gdzie mnie serce poniesie :)!
@Vacaymodecom: od siebie powiem ze dużo ludzi lata do Hiszpanii, cały lot moim zdaniem odbiera 3/4 przyjemności bo widoki na pustkowiach przebijają wszystkie te przereklamowane kurorty. Tak samo jest we Francji np i podobno w drodze do Chorwacji.