Wpis z mikrobloga

@namrab: Nie bawiłem się jescze moim bezlusterkowcem w time lapse, ale z ciekawości, jak ustawiasz ekspozycje? Leci na auto? Bo chyba ręcznie nie przestawiasz tego co ileś klatek?
  • Odpowiedz
@namrab: O, to ciekawe.Spodziewałem się że bedzie widoczny przeskok między ekspozycjami, rozumiem że program który napisałeś, patrzy na dwie klatki z różnymi ekspozycjami i je jakoś wyrównuje?
Nie mam pojęcia o programowaniu, ale fajne rozwiązanie.
No i ta cierpliwość żeby zmieniać ręcznie ekspozycje () Całą noc musisz przy aparacie siedzieć ( _)
  • Odpowiedz
@Izeer: Całą noc nie trzeba ;) między zmierzchem a świtem poziom światła jest taki sam, podobnie w dzień. Zmieniać trzeba tylko wtedy, kiedy Słońce jest blisko horyzontu. Nasze oczy tego nie widzą, ale podczas zachodu jasność otoczenia w kilkanaście minut zmienia się ponad 200-krotnie.
  • Odpowiedz
@Izeer: A co do działania programu - tak, tworzony jest wykres średniej jasności wszystkich zdjęć, następnie mnożę wartości pikseli na każdym zdjęciu w taki sposób, żeby nie było skoków. Problem polega na tym, że trzeba operować bezpośrednio na surowych danych w plikach raw, bo tylko tam jasności pikseli przechowywane są liniowo.
  • Odpowiedz
@namrab mój najwiekszy problem, wygładzanie ekspozycji. Zawsze chciałem miec narzędzie, które bede mógł użyć przy wywołaniu raw'ów od razu. Wydawało mi się, że dzieki temu najmniej z raw'a stracę. Niestety dodatków typu deflicker nie spotkałem do lightroom'a.
Przy okazji, myślałeś nad sprzedażą swojego programu? Bo jak widać na filmikach działa on świetnie ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@drzewko94: Też chciałem początkowo w Luxorze, ostatecznie jednak zdecydowałem się ze znajomymi na odrobinę luksusu i zarezerwowaliśmy 90-metrowy apartament w Signature, cena (600 zł/dobę) była niesamowicie atrakcyjna jak na standard hotelu. Dodatkowo zależało mi na miejscówce z balkonem, żeby potrzaskać trochę timelapsów.
  • Odpowiedz