Wpis z mikrobloga

Przy okazji, myślałeś nad sprzedażą swojego programu? Bo jak widać na filmikach działa on świetnie ( ͡º ͜ʖ͡º)


@brzydki_login: Myślałem o wypuszczeniu. Musiałbym jednak stworzyć jakiś sensowny interfejs użytkownika, na razie program działa tylko w linii komend i jest ciężki w użytkowaniu dla kogoś bez technicznej znajomości struktury plików raw.
@swrsc: Po prostu brakowało mi paru funkcji, np. możliwości "hackowania" rawów, czyli nadpisywania surowych danych z aparatu swoimi. To przydaje się m.in. przy obróbce przejść z tak dużą rozpiętością dynamiki, że podczas fotografowania trzeba zmieniać przysłonę, a co za tym idzie winietowanie. Tego łatwo nie upłynnisz, bo zmiany są skokowe. Mój sposób polega na korekcji surowych danych syntetycznymi flatami, które mają większą dokładność niż profile obiektywów w Lightroomie.
@namrab: rozumiem i trzymam kciuki, moze powstanie konkurencja :).

W każdym razie nadal polecam, robiłem na nim sporo korekt, również takich sekwencji, o ktorych piszesz. Spokojnie koryguje bez bugow skoki o kilka ev niezaleznie czy zrobisz to przysłoną czy czasem naswietlania. Bez problemu uwzglednia wszelkie customowe presety/korekty na plikach i nie jestes ograniczony do lightrooma. Sam tez wybierasz w jak duzym zakresie klatek ma odbywac sie interpolacja efektu przejscia.

Do tego