Wpis z mikrobloga

Wracam od Marka. Dostał laptopa, był wzruszony oraz szczęśliwy, że go odwiedzam. Sprawa napadu w jego mieszkaniu jest sprzed miesiąca a do tej pory nie może spać bo obawia się, że złodzieje znów wrócą.

Kiedyś potrąciło go auto i przez to nie widzi i jest niepełnosprawny ale mimo to jest pozytywny z dużą chęcią do życia. Tacy ludzie mnie motywują. Pytaliście po co mu laptop?
Marek dzięki laptopowi i specjalnemu programowi dla niewidzących może dostawać maile, czytać strony internetowe i wiele innych. To jego okno na świat

Bardzo chciałem mu pomóc bo wiele portali pisało o nim, mineło niestety ponad miesiąc od włamania a on pracował dalej na starym pożyczonym laptopie od kolegi. Poświęciłem chwilę i popisałem/podzwoniłem po firmach komputerowych. Jako youtuber mam parę kontaktów i tak jedna od razu się zgodziła sprezentować mu laptopa. Walczę też by dostał alarm do mieszkania. Sam Marek chciałby gdzieś popracować, to inteligentny i bystry meżczyzna, pracował kiedyś w wyborczej w Poznaniu, lubi przepisywań teksty z audio na pliki. Może ktos z #poznan chce mu pomóc dalej? Można śmiało pisać mu maile,odpisze.

Szanuję bardzo osoby niepełnosprawne, które normalnie się komunikują, nie narzekają i działają. Podobnie jak grający na fortepianie mały Igor. Rozmawiając z nim nie wyczułem kogoś niepełnosprawnego. Słyszałem normalnego nastolatka pełnego wigoru. Tacy ludzie mnie motywują bo mi bardzo często się po prostu nie chce, mam tyle możliwości ale czasem wolę leżeć jak leń. Co straciłem? 7 godzin w pociągu, 350pln na bilety oraz trochę czasu na telefony i maile do firm. Zyskałem za to bardzo fajną energię od Marka i poczucię, że coś dobrego zrobiłem. Nie jestem dobrym człowiekiem, uczę się nim być i ciesze sie, że dołożyłem jakąś małą cegiełkę do poprawy jego humoru. On w ogóle co chwile się śmiał, bardzo się cieszył, że przyjechałem i rozmawiam z nim normalnie. Mówił, że uwielbia jak ktoś po prostu szczerze z nim porozmawia nie patrząc jak na kogoś niepełnosprawnego tylko jak na normalnego człowieka. Mądry człowiek, nagrałem z nim krótki wywiad, jak chcecie to wrzucę, warto go posłuchać.

pozdrawiam

#poznan
Pobierz r.....a - Wracam od Marka. Dostał laptopa, był wzruszony oraz szczęśliwy, że go odwie...
źródło: comment_diGuck7um9ADX6PrtoWQlRr83VaWjqqG.jpg
  • 148
@rezyserzycia: I tak ma być! Podoba mi się, że obrałeś taką drogę w swojej przygodzie jutubowej. Nie żadne pranki, patologiczne streamy, oszukane materiały, czy clickbaity, którymi już wymiotuję.

Rób z tego materiały, dobrze zarabiaj i nadal "ucz się" bycia dobrym, wszystkim nam to wyjdzie na dobre. Niektórzy powiedzieliby, że chwalenie się pomaganiem jest złe. Nie jest. Przecież każdy wie, że często pomoc nieinteresowna tak naprawdę jest interesowną. Chociażby z tego tytułu,