Wpis z mikrobloga

Siema Miraski!

tl;dr podstawy JavaScriptu w 48h!

Sprawa jest taka - IV klasa technikum here, w styczniu egzamin E14, ocena na koniec roku z programowania aplikacji internetowych (taki przedmiot zawodowy w technikum) - 4. Troche mnie to nie satysfakcjonuje, bo to ocena na świadectwie maturalnym, na koniec technikum. Więc trzeba coś z tym zrobić. Z rozmowy z nauczycielem wyszło, że jeśli chcę mieć 5/6, to w poniedziałek indywidualny egzamin z JS-a.

Problem polega na tym, że JS-a nie ogarniam, znam tylko podstawy, a skrypty jakie pisałem, to tylko te z pomocą internetu. Dlaczego tego nie potrafię? Bo to nie do końca moja bajka. Nie odnajduję się jako programista, nie będę nikogo oszukiwał, w tym samego siebie.

Więc tak, rozpoczynam naukę z Mirkiem Zeneltem, mam około 70h na naukę podstaw JS-a. Czy dam radę?
Nie oczekuję wiedzy jak #programista15k . Chcę żebyście mnie dobrze zrozumieli - nie zostanę programistą w kilka dób, ale chcę zobaczyć, czy da radę w trzy dni ogarnąć podstawy, filar do dalszej nauki.

Zadania na egzaminie z tego co wiem nie są jakieś wygórowane, skomplikowane. Mam nadzieję, że dam radę. Jestem zmotywowany.

Trzymajcie kciuki Murki, dam znać w poniedziałek ja mi poszło!

#informatyka #programowanie #nauka #egzaminzawodowy #challenge
  • 70
@dzikipies102: Pełna świadomość tego, że oceny w szkole nie są wyznacznikiem wiedzy nie powoduje, że moje indywidualistyczne podejście do nauki zmieni się. Jeśli mogę być w czymś lepszy - będę do tego dążył. Jednakowoż gratuluję ;)
@enemyw0w-: W technikum/liceum jeszcze tak da rade, ale nas tudiach czy w pracy nie da się zrobić WSZYSTKIEGO NAJLEPIEJ. Musisz wybierać, co lepiej, co troche olać. Bez tej zdolności daleko nie zajdziesz, znam historie najlepszych uczniów z mojego gim/liceum - generalnie depresja i brak pracy xd
@dzikipies102: Ogólnie podstawy. HTML5 + CSS z zamkniętymi oczami (ale to właściwie żadne osiągnięcie). Potrzebuje podstawy JS-a. Konstrukcja skryptu, jak go zbudować. Operatory mogę wziąć z internetu, nie muszę znać ich na pamięć.
HTML5 + CSS z zamkniętymi oczami (ale to właściwie żadne osiągnięcie).


@enemyw0w-: To się nazywa błoga nieświadomość ;) Nawet nie masz pojęcia jak wiele nie wiesz jeśli tak twierdzisz ;)
@Veni: Uwierz, mam.
Z całym szacunkiem, ale mam też wrażenie, że próbujesz na siłę uświadomić mi w jak głębokiej dupie jestem. Mam doskonałą świadomość, że jestem na niskim poziomie wiedzy odnośnie programowania. Po to się za to wziąłem. Jeśli jesteś w stanie jakoś mi pomóc - proszę, zrób to. Nie dokazuj, proszę, bo koniec końców nic złego nie zrobiłem.