Wpis z mikrobloga

#dieta #zdrowie #pytanie #redukcja #odchudzanie

Przedwczoraj rozpocząłem redukcję, waga pokazała 76,9 kg, wczoraj 76,1kg, a dzis 75,5kg.

Jakoś staram się trzymać tych 1500 kcal, nie ćwiczę na siłce, tylko w domu, ale nie tak mocno i na rowerku stacjonarnym godzinę dziennie z pulsem 120-135 bpm.

Wiem, że waga możne pokazywać różnie, ale dlaczego aż taka drastyczna różnica?
Wczoraj trochę jednak przesadziłem i zjadłem jakieś max 1200 kcal, bo w sumie nie czułem się specjalnie głodny.
  • 29
@hawk74: chodzi o dwójeczkę?

bo jak coś to po jedyneczce się ważę, ale na dwójkę to potrzebuję chociaż kawę wypić

@Mzil: ale o co ci chodzi?
PRzecież to normalna ilość kalori 1500 kcal, nawet w aplikacji tyle mi pokazuje

To nie jest 1k i jednak nie czuje się specjalnie głodny, jak jem posiłki co 3h.

Zrezygnowałem z cukrów i nie smaruje masłem ani margaryną.
@dleifteh tak, o kupę. Nawet jak zjadles podobne ilości kalorii to "waga" tego jedzenia jest różna. Dlatego najlepiej wykonuj pomiar po oproznieniu sie. Poza tym ciekawi mnie twoja waga/wzrost skoro 1.5k pokazuje Ci aplikacja XD
@dleifteh racja, nie widziałem
Cóż, chcąc spalić 1kg musisz miec na - ok. 7000 kcal
Kupy nigdy nie wazylem no ale może i waży więcej niż nam się zdaje XD
Poza tym prawdopodobnie po prostu straciłeś nadmiar wody której miałeś w organizmie, początku redukcji przewaznie wiążą się z jej utrata.
Poza tym myślę, że przy tej wadze bezpieczniejsze będzie 0.5kg/tyg bo aż tyle do zrzucenia wydaje mi się nie masz ale ekspertem
@dleifteh: Glikogen pewnie schodzi, 1g glikogenu wiąże 3-4g wody a średnio w organiźmie ma się go (przy pełnych zapasach) jakieś 300-400g, co łącznie ze związaną wodą daje 1.5-2kg ;)
1500kcal trenując to faktycznie dość mało :p
@Golomp: trenuję jedynie pompki + sztangielki 2x10kg, a tak to rowerek

@MegaZU0: czemu bajt?
białka jem sporo, tłuszcz też ale zdecydowałem nie smarować kanapek tylko, bo zawsze lubiłem dużo nakładać, a jak dam mało to i tak nie widzę róóznicy
@dleifteh: No właśnie o rowerku głównie mówię, przy treningu siłowym aż tyle energii nie spalisz :p

Czyli ile? Bo przy tej kaloryce aż mnie to ciekawi XD

Bez przesady, potrafię mieć pojedyncze dni dni na 1500kcal i bez problemu zjeść 100g białka (1.5g/kg), nawet 150g nie powinno być wyzwaniem.
@dleifteh: HIIT na rowerku lepszy.
Co do tłuszczy to nie chodziło mi o masła/margaryny itp. tylko o ryby/orzechy/nasiona. Jak nie jesteś sportowcem wyczynowym to możesz węglowodany ograniczyć do minimum, a organizm sam je sobie zrobi z tłuszczu zmagazynowanego.
Swoją drogą zbyt spokojna jazda na rowerze też nie da większych profitów.


@Golomp: własnie przez trening tlenowy się spala kalorie a beztlenowy buduję masę?

120-135 puls to zbyt spokojna?

@MegaZU0: ograniczam weglę bez cukier, do obiadu biorę 2 łyżki ziemniaków, no ale z chlebka nie da się zrezygnować
@dleifteh: 1045kcal to ja więcej dziś na śniadanie miałem. Spróbuj podbić przynajmniej do 75g B i T, resztę węglami. I zrób morfologię krwi, bo możesz mieć obniżone parametry.