Wpis z mikrobloga

@Rogi_: Jakiś czas temu byłem na spiłowane kleju (pozostałości po aparacie ortodontycznym) i przyszła babcia się zapisać na „dorobienie” paru zębów. Prywatnie 450 zł od zęba na za tydzień, na NFZ najwcześniej 2021 rok. Podziękowała bo nie wie czy dożyje do wizyty. Szkoda mi się jej zrobiło ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Rogi_: o czlowieku, ciezki temat, mialem 4 robiona kanalowo jakies 8 lat temu. Ukruszyla sie #!$%@?, poszedlem do mojego dobrego ale drogiego dentysty, okazalo sie na zdjeciu ze poprzednik zle wypelnil kanaly, zab ocalal ale mikroskop, wlukno szklane i wypelnianie kanalow na nowo wyszlo razem 1600 zl za jednego #!$%@?.
@affairz: chyba za dwa razy wiekszy chciales powiedziec xD implanty to 3-5k za jeden (nie mowie o jakis zapadlych dentystach gdzie bym sie bal usiasc na krzeslo nawet) moze w mniejszych miastach biora mniej ale ja ci podaje tutajesze ceny. Jak bym mial hajs to bym #!$%@? od razu cala klawiature i wymienil na implanty xD
@5684379: to nie jest dobry pomysl akurat bo implanty bardziej niz zeby lapia bakterie i nie beda miec prochnicy ale choroby przyzebia (utrate kosci) juz jak najbardiej moga
@5684379: ogolnie nie wyrywa sie zdrowych zebow z ktorymi nie ma problemow. Implant moze byc alternatywa dopiero dla mocno zmeczonego zeba po kanalowym z ktorym robia sie problemy. „Dobre” kanalowe vs implant 95% dentystow doradzi to pierwsze
@affairz: dlatego place sporo siana za te kanalowe bo jak widze w poczekalni 80% klientow to obcokrajowcy do tego sprzet to kosmos a lekarze sie naprawde przykladaja to jakos czyje, ze zrobia to dobrze. No i dostaje gwarancje na to co robia.