Wpis z mikrobloga

Pytanie odnośnie wykończenia mieszkania:
1. Jakie drzwi wewnętrzne polecacie (Porta?czy jakieś inne)
2. Jaki sprzęt do zabudowy (wszystko jednej firmy, czy lepiej każdy innej)
3. Jakie podkłady pod panele - ogrzewanie podłogowe (wystarczą średnia półka cenowa ~5zł/m2 czy lepiej dopłacić.) Na co też tutaj zwrócić uwagę przy ich wyborze -mieszkanie na parterze.

Wszystkim komentującym z góry życzymy z #rozowypasek wesołych świąt.

#urzadzajzwykopem #budujzwykopem #kiciochpyta #sprzetagd #remont #remontujzwykopem
  • 31
@skretu: ad.1 mam własnie Porta i na razie nie narzekam, przy własnym montażu może być problem z gwarancją
ad.2 jeśli ma to jakoś wszystko jakoś spójnie wyglądać to raczej kupuj wszystko jednej firmy
ad.3 nie wiem, mam płytki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@GallAnonim: ad.1 Nawet jak teściu budowlaniec? - bardziej murarz ale drzwi też dobrze osadza.
ad.2 Żona cały sprzęt chce czarny, a osobiście mi znaczek nie robi różnicy
ad.3 u teściów w domu też są płytki, ale my chcemy panele a ostatnio widziałem podkład za 5zł i takie za 15 (na szybko to była minimalna różnica w dB + te droższe miały mniejszy współczynnik oddawania ciepła, no i tutaj jest kwestia czy
@skretu: ad.1 najlepiej zapytaj sprzedawce, każdy może inaczej do tego podchodzić
ad.2 tak jak moja, mam Whirpool 6 zmysł, tylko okap innej firmy bo nie było wysuwanych (palce i tak na czarnym widać i trzeba ciągle wycierać)
ad.3 kupiłbym jakieś ze średniej półki https://podstopami.pl/d-3034-dab-ferrara-luna-149.html?gclid=Cj0KCQiA3b3gBRDAARIsAL6D-N9f96ARXFTseIazK8BGKyAgsScBzxnblnIzPwYMriYnDnXvXx3EyYoaApjvEALw_wcB
coś takiego znalazłem na szybko i od razu z z folią jest , przecież wydać drugie tyle co za panele to jest gruba przesada
@skretu: Jak Cie stac na porta to spoko . Pytalem pare watkow nizej o to samo. Porta to 500-700 dzwi i ok 700 za oscieznice (najtaniej) - Ja kupilem budzetowo za 500-600 zl calosc https://www.leroymerlin.pl/drzwi-klamki-i-schody/drzwi-i-oscieznice-wewnetrzne/drzwi-wewnetrzne/skrzydlo-drzwiowe-etna-80-lewe-artens,p440785,l144.html
2. Generalnie 1 firmy (np elektrolux, bosh, siemens) . Mozna kupic taniej np kuchenke amica
3. Tu masz przyklad http://d2tm8qurkaz78t.cloudfront.net/sys-master/images/h93/h6d/8816355082270/tablica-podklady2.jpg Ja bralem http://www.komfort.pl/pl/Produkty/Akcesoria/PODK%C5%81AD-COMFORT-PROFESSIONAL----/p/427671?siteName=KFTPLSite z promocji ale o jakosci wypowiem sie po ulozeniu. Na pewno fajnie ze
komtraja - @skretu: Jak Cie stac na porta to spoko . Pytalem pare watkow nizej o to s...

źródło: comment_mh3GYmPBetVIH2FowvKyvPorgaxg9SDk.jpg

Pobierz
@skretu: porta ma tak, że jak bierzesz montaż drzwi u autoryzowanych sprzedawców, to przedłużają gwarancje do bodajże 5 lat, nie bawiłbym się w montaż z teściem w takim wypadku
@komtraja: 700 za ościeżnice? to co ona robi? gotuje? pierze? normalna ościeżnica też porty to wydatek 200-300 złotych...
@komtraja: no tak, bezprzylgowe, stąd ta cena
najtańsza ościeżnica przylgowa to wydatek 200-300 złotych, także... tym bardziej, że te bezprzylgowe są jak dla mnie bez sensu, bo jeśli masz grube ściany to bezprzylgowe masz tylko z jednej strony
@skretu:
1. my mamy z liroja i są całkiem spoko:) (mamy aż dwie sztuki w mieszaniu - do łazienki i sypialni)
Ogólnie bardzo się zdziwiłem gdy drzwi kosztowały 400 a ościeżnica do nich... 450.
2. Zmywarka Bosch tylko i wyłącznie. Siostra z rodziną 2+2 ma już dobre 8 lat i śmiga. Jakbyście się zastanawiali, to nie próbujcie brać mniejszej niż 60cm. Gwarantuje że jak weźmiecie mniejszą niż 60 to się będziecie
@flito: 1. My potrzebujemy 3 sztuki i się ciągle zastanawiam czy warto inwestować w Portę
2. W teorii mamy wybrany sprzęt - zmywarka tylko 60, ale w naszym przypadku chcemy Siemensa (w sumie to to samo co Bosch), lodówkę mamy u teściów z Samsunga 4 rok i śmiga, więc chyba też kupimy do siebie (ja się jeszcze zastanawiałem nad Beko, ale o szerokości 70cm). Ta płyta Whirpool - wygląda dobrze, tylko
@flito: @komtraja: AGD kupowaliście w jednym sklepie stacjonarnie i dostalliście jakiś rabat, czy mimo wszystko taniej wychodziło kupić przez neta? Jeszcze kwestia w jakim okresie warto kupować sprzęt? Planujemy się wprowadzić w kwietniu