Wpis z mikrobloga

Pytanie odnośnie wykończenia mieszkania:
1. Jakie drzwi wewnętrzne polecacie (Porta?czy jakieś inne)
2. Jaki sprzęt do zabudowy (wszystko jednej firmy, czy lepiej każdy innej)
3. Jakie podkłady pod panele - ogrzewanie podłogowe (wystarczą średnia półka cenowa ~5zł/m2 czy lepiej dopłacić.) Na co też tutaj zwrócić uwagę przy ich wyborze -mieszkanie na parterze.

Wszystkim komentującym z góry życzymy z #rozowypasek wesołych świąt.

#urzadzajzwykopem #budujzwykopem #kiciochpyta #sprzetagd #remont #remontujzwykopem
  • 31
  • Odpowiedz
@skretu: porta spoko ale tylko z autoryzowanym montażem i jakąś gwarancją , inaczej sobie daruj, to co #!$%@?ą monterzy takich drzwi w głowie się nie mieści ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@skretu: ad.1 mam własnie Porta i na razie nie narzekam, przy własnym montażu może być problem z gwarancją
ad.2 jeśli ma to jakoś wszystko jakoś spójnie wyglądać to raczej kupuj wszystko jednej firmy
ad.3 nie wiem, mam płytki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@GallAnonim: ad.1 Nawet jak teściu budowlaniec? - bardziej murarz ale drzwi też dobrze osadza.
ad.2 Żona cały sprzęt chce czarny, a osobiście mi znaczek nie robi różnicy
ad.3 u teściów w domu też są płytki, ale my chcemy panele a ostatnio widziałem podkład za 5zł i takie za 15 (na szybko to była minimalna różnica w dB + te droższe miały mniejszy współczynnik oddawania ciepła, no i tutaj jest kwestia
  • Odpowiedz
@skretu: ad.1 najlepiej zapytaj sprzedawce, każdy może inaczej do tego podchodzić
ad.2 tak jak moja, mam Whirpool 6 zmysł, tylko okap innej firmy bo nie było wysuwanych (palce i tak na czarnym widać i trzeba ciągle wycierać)
ad.3 kupiłbym jakieś ze średniej półki https://podstopami.pl/d-3034-dab-ferrara-luna-149.html?gclid=Cj0KCQiA3b3gBRDAARIsAL6D-N9f96ARXFTseIazK8BGKyAgsScBzxnblnIzPwYMriYnDnXvXx3EyYoaApjvEALw_wcB
coś takiego znalazłem na szybko i od razu z z folią jest , przecież wydać drugie tyle co za panele to jest gruba przesada
  • Odpowiedz
@skretu: Jak Cie stac na porta to spoko . Pytalem pare watkow nizej o to samo. Porta to 500-700 dzwi i ok 700 za oscieznice (najtaniej) - Ja kupilem budzetowo za 500-600 zl calosc https://www.leroymerlin.pl/drzwi-klamki-i-schody/drzwi-i-oscieznice-wewnetrzne/drzwi-wewnetrzne/skrzydlo-drzwiowe-etna-80-lewe-artens,p440785,l144.html
2. Generalnie 1 firmy (np elektrolux, bosh, siemens) . Mozna kupic taniej np kuchenke amica
3. Tu masz przyklad http://d2tm8qurkaz78t.cloudfront.net/sys-master/images/h93/h6d/8816355082270/tablica-podklady2.jpg Ja bralem http://www.komfort.pl/pl/Produkty/Akcesoria/PODK%C5%81AD-COMFORT-PROFESSIONAL----/p/427671?siteName=KFTPLSite z promocji ale o jakosci wypowiem sie po ulozeniu. Na pewno fajnie
komtraja - @skretu: Jak Cie stac na porta to spoko . Pytalem pare watkow nizej o to s...

źródło: comment_mh3GYmPBetVIH2FowvKyvPorgaxg9SDk.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@skretu: porta ma tak, że jak bierzesz montaż drzwi u autoryzowanych sprzedawców, to przedłużają gwarancje do bodajże 5 lat, nie bawiłbym się w montaż z teściem w takim wypadku
@komtraja: 700 za ościeżnice? to co ona robi? gotuje? pierze? normalna ościeżnica też porty to wydatek 200-300 złotych...
  • Odpowiedz
@komtraja: no tak, bezprzylgowe, stąd ta cena
najtańsza ościeżnica przylgowa to wydatek 200-300 złotych, także... tym bardziej, że te bezprzylgowe są jak dla mnie bez sensu, bo jeśli masz grube ściany to bezprzylgowe masz tylko z jednej strony
  • Odpowiedz
@skretu:
1. my mamy z liroja i są całkiem spoko:) (mamy aż dwie sztuki w mieszaniu - do łazienki i sypialni)
Ogólnie bardzo się zdziwiłem gdy drzwi kosztowały 400 a ościeżnica do nich... 450.
2. Zmywarka Bosch tylko i wyłącznie. Siostra z rodziną 2+2 ma już dobre 8 lat i śmiga. Jakbyście się zastanawiali, to nie próbujcie brać mniejszej niż 60cm. Gwarantuje że jak weźmiecie mniejszą niż 60 to się będziecie denerwować. Gdy rok temu wyposażaliśmy kuchnię to zrobiłem doktorat ze zmywarek. Jestem bardzo zadowolony. ~ 1200 zł
Lodówka - wziąłem Bosch. Tutaj poczytałem tylko mniej więcej ale koniecznie z no frost - w boschu dziala spoko.
Piekarnik: samsung , 2 w 1 , z mikrofalówką - dobra opcja jak dużo nie pieczecie -
  • Odpowiedz
@flito: 1. My potrzebujemy 3 sztuki i się ciągle zastanawiam czy warto inwestować w Portę
2. W teorii mamy wybrany sprzęt - zmywarka tylko 60, ale w naszym przypadku chcemy Siemensa (w sumie to to samo co Bosch), lodówkę mamy u teściów z Samsunga 4 rok i śmiga, więc chyba też kupimy do siebie (ja się jeszcze zastanawiałem nad Beko, ale o szerokości 70cm). Ta płyta Whirpool - wygląda dobrze,
  • Odpowiedz
@flito: @komtraja: AGD kupowaliście w jednym sklepie stacjonarnie i dostalliście jakiś rabat, czy mimo wszystko taniej wychodziło kupić przez neta? Jeszcze kwestia w jakim okresie warto kupować sprzęt? Planujemy się wprowadzić w kwietniu
  • Odpowiedz