Wpis z mikrobloga

#zespoljelitadrazliwego #gastroproblemy #kiszkigrajamarasza #ibs #jelita #zdrowie #
Hej moi mili, chcialam zaczerpnąć troche informacji,
jakies 3 miesiece temu, zaczelam miewac okropne bole brzucha,
jako ze twarda dupa jestem D ignoro, w końcu po udalam sie do lekarza.

szereg badan, 3 tygodnie latania. krew spoko- tylko cholesterol dosyc wysoki ;D 24 lata, 55kg xD usg czyste.

padlo na IBS to schorzenie w ktorym głównym problem sa zaburzenia kurczenia sie mięśni gladkich.
no dobra, spoko przyjelam.

dostalam swistek nqa leki, bez ktorych dolegliwosci wroca.
no spoko, tylko nie satysfakcjonuje mnie lykanie tryliarda tabletek.
Moze ktos zmaga sie z tym samym problemem,
ma jakies swoje myki na regenerację, ulatwienie cokolwiek ;d
  • 31
@natley: gastoskopia i kolonoskopia zrobione? Lekarze zawsze gdy nie widzą na pierwszy rzut oka oczywistej przyczyny krzyczą że IBS, ale to powinna być ostateczność-gdy już na pewno wykluczą wszystkie inne choroby.
Warto brać też probiotyk (sanprobi IBS) tochę pomoże florze bakteryjnej. I często IBS jest spowodowany stresem.
@Piasqun: nie nakręcaj się na gorsze choroby. Mi też leki nie pomagały, po miesiącu męczenia się, prawie ciągłym L4 i wizycie u gastrologa
Bardzo ciesze sie, ze do Was napisalam ;-) dziekuje za wszystkie rady, wasze wlasne doswiadczenia. chyba na jakis czas (mam nadzieje) przypne sie do tagu #ibs
@Piasqun z tym stolcem to może być kwestia konsystencji i stresu-duże napięcie zwieracza. U mnie było to samo dwa lata temu dlatego szukali. Dopiero kolonoskopia rozwiala wątpliwości.
I też sobie wmawialem że żarcie miesa na urlopie za granicą, żarcie po kanjpach, chlanie za dużo, picie leków od przeziębienia na pusty żołądek. A wyszło że stres i im bardziej sie denerwowalem tym jeszcze gorzej czułem.