Wpis z mikrobloga

Nastolatek po pijanemu powiedział "cały świat i cywilizację zbudowali Europejczycy".
W komentarzach najlepiej plusowane argumenty:
-ile czarnych ma nobla z fizyki?

Ok. To jest nabardziej plusowane czyli popierane argumentowanie przez was. Chciałbym zatem to samo rozumowanie i argumentacje uszczegółowić. Jeśli 15 nobli dla czarnych i setki dla białych oznacza że wszystko zawdzięczamy europejczyko to pójdzmy w tym rozumowaniu krok dalej.
Chciałbym zestawić noble Żydów i Polaków i wywnioskować kto zbudował cywilizację i kto komu zawdzięcza osiągnięcia i stworzenie cywilizacji.

Fizyka: Żydzi 55 : Polacy 1
Chemia 35:1
Medycyna 54:0
Literatura 15:4
Ekonomia 30:0

Teraz proszę odpowiedzieć: Jeśli kryterium to noble, tak przez was plusowane to jaki wkład mają Polacy w rozwój cywilizacji, w odkrycia i rozwój? Podobne do murzynów czyż nie?
Co z tego że jesteście biali tak jak większość noblistów skoro wy nie macie w tym prawie żadnego udziału.
Czy Żydzi nie powinni zarządzać takim dzikim narodem któy nic nie osiągnał jak murzyni w afryce?

P.s. Żeby na liczbe osób przypadało tyle samo nobli z fizyki to na 1 nobla 40 milionów Polaków, to na 55 nobli Żydów musiało by ich być 2,2 miliarda Żydów na świecie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Źróło danych https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Jewish_Nobel_laureates

#polska #4konserwy #neuropa #polityka
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MateriaBarionowa: No z tym, że nobliści są raczej kiepskim wyznacznikiem się akurat zgadzam. Natomiast nadal jest faktem, że jakby wziąć w sumie dowolny Europejski kraj z tych "głównych" (nie jakieś Bałkany itd) to mam przekonanie graniczące z pewnością, że ten jeden kraj ma większy wkład w cywilizację niż cała czarna Afryka wzięta razem. A w Europie krajów tego typu mamy wiele.

A żydzi mogli tyle osiągać właśnie dlatego, że żyli
  • Odpowiedz
@kontozalozonetylkopotobyodpisac: jeśli Żydzi nie pasują, podstawa tam Amerykanów, anglików, niemców lub francuzów i odpowiedz mi na pytanie - jaki wkład w cywilizację mają Polacy stosując kryterium "nobla", czemu są zasciankowymi "murzynami" bez osiągnięć? Murzyni porzynajmniej mieli słabą lokalizacje, bo w warunkach afrykańśkich cieżej stworzyć cwyilizację. A Polacy w centrum Europy, gdy inni brylowali w odkryciach i nauce to Polacy... no włąsnie, g---o osiągneli. JAk to świadczy o Polakach? Tak samo
  • Odpowiedz
@MateriaBarionowa

Francja ma +/- 40 noblistów, my 7.
Podsumowanie - Polska ma wkład w rozwój cywilizacji stosując kryterium nobla.
Dla porównania noblistów z polski pochodzi praktycznie tyle samo co noblistów ze wszystkich krajów Ameryki Południowej razem wziętych. Z Polski pochodzi także tylko o 10 noblistów mniej niż ze wszystkich krajów Afryki razem wziętych.

Nie ja skorzystałem z argumentu nobla i to nie ja próbuję go obalić stawiając niepoprawną argumentację.
  • Odpowiedz
@MateriaBarionowa jak ktoś ma braki w logice to właśnie ty. Porównujesz jeden naród do całej rasy czarnej. Po 2:
Biali mają większy wkład w rozwój cywilizacji- fakt.
Jeśli weźmiemy kryterium nobli (ja się akurat nie zgadzam żeby to było miarodajne kryterium ale mniejsza) to Żydzi mają większy niż Polacy- też fakt. Czego nie rozumiesz?
Tak czy siak Polacy i Żydzi to dalej rasa biała więc nie wiem jak twój wywód na
  • Odpowiedz
@MateriaBarionowa
Czemu sądzisz, że w Ameryce Południowej czy Polsce jest źle?
Nie, nie pocieszam się bo zwyczajnie nie jest mi z tego powodu smutno. (Niemniej dziękuję za próbę przeprowadzenia analizy psychologicznej)

Rzeczywiście bardzo porównywalne. Zwłasza że nasze dwa z nauk ścisłych to ta samoa osoba która zdobyła je tlyko dlatego że wyjechałą włąśnie do francji i tam prowadziła działalność.
  • Odpowiedz
@kontozalozonetylkopotobyodpisac: Ja myślę że opisanie wyniku Polski i Polaków na tej mapce jako "przeciętne" jest mocnym naciąganiem. Wciąż twierdze że Polacy niewiele wnieśli jeśli uznać tak plusowane na wykopie kryterium nobli, dlatego gdy Polak mówi coś o noblach murzynów z afryki to nie zdaje sobie sprawy że tak oceniając innych ocenia także siebie, i to ocenia się bardzo nisko.
MateriaBarionowa - @kontozalozonetylkopotobyodpisac: Ja myślę że opisanie wyniku Pols...

źródło: comment_Q9KWOuRZKSahJo7yaumDh4kdZL977I00.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@MateriaBarionowa

Nie powinienem dalej na to tracić czasu, ponieważ nie prowadzi to do niczego konstruktywnego. Nie odnosisz się do argumentów, tylko wyciągasz kolejne dziwne podsumowania.
Póki co wstawieniem tej mapki nie udowodniłeś nic poza umiejętnością wyciągania niepoprawnych wniosków.

W poprzednim wpisie przedstawiłem dowód logiczny (aczkolwiek nie twierdzę, że zgadzam się z zastosowanymi kryteriami, co zaznaczyłem w drugiej odpowiedzi) na potwierdzenie głównej tezy postawionej przez Ciebie, a Ty dalej obrażasz murzynów twierdząc, że porównywanie się do
  • Odpowiedz
@kontozalozonetylkopotobyodpisac:
Gdy na 49 krajów tylko 10 ma wyższe wyniki a prawie 40 z nich to 0 lub blisko zera mediana jest absurdem i pokazuje tylko tyle że większość krajów ma słabe wyniki w noblach i bycie na medianie nie jest wynikiem przeciętnym. Spośród wyników 100 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 mediana to 0 i kto o zdrowych zmysłach nazwie to wynikiem przeciętnym...
  • Odpowiedz
@kontozalozonetylkopotobyodpisac: ale jest na mapie znormalizowane per capita - 1.8 czylli 16x mniej od szwedów i szwajcarów. 5x mniej od niemców, 8x mniej od anglików. Te kraje rozwijały odkrycia i naukę, a to że w polsce też są europejczycy i też biali... to sobie chcą podpiać siępod sukces, stąd taka łatwość w smianiu się z murzynów bo polacy biali, jak noblisci...
  • Odpowiedz