Wpis z mikrobloga

@maciejg: Niby tak można, ale moim zdaniem po prostu szybciej i prościej spojrzeć na końcówkę i w większości przypadków będzie wiedzieć, czy ta, czy tę ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@hacerking: przyznam się, że nieco ironizowałem pytając, czy tak jest łatwiej. Próbowałem to zasugerować stosowną emotikoną ale - jak widać - nie udało mi się. Przepraszam, jestem tu nowy.
  • Odpowiedz
@RandomowyMirek: Ludziom ciężko zapamiętać, że gdy dana rzecz kończy się na ę, to pisze się tę, a jak tą, to pisze się tą, więc nie dziw się, że większość to analfabeci xD


@hacerking ale to chyba tak nie działa, bo np. poprawnie będzie nadal "tę jedną", a nie tą jedną. "tą" wykorzystuje się po prostu w innym przypadku
  • Odpowiedz
@hacerking: Czemu ciągle mam wrażenie, że wszyscy czepiający się "tę" i "tą" znają tylko tę jedną jedyną regułę w języku polskim i na siłę się #!$%@?ą? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Najśmieszniejsze jest to, że nawet nie ma takiej reguły XD Jeśli jest - proszę o poważne źródło. Chodzi o odmianę rzeczownika w bierniku i narzędniku, a nie żadne końcówki.

  • Odpowiedz
@przemek6085:
@przemek6085:
tak będzie z każdym przymiotnikiem: tę głupią, tę ładną - rzeczownika rodzaju żeńskiego z końcówką "ą" w bierniku liczby pojedynczej sobie jakoś nie przypominam.
Natomiast jest to "zmyłka" przy próbie tak dalekiego uproszczenia reguły, że "ę to ę", "ą to ą".
  • Odpowiedz