Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Ezev: ja tylko umialem grać na flecie i cymbalkach, nigdy się nie uczyłem na niczym grać, a miałem jedyny 6 z muzyki ( ͡° ͜ʖ ͡°). Teraz tylko w fl studio od czasu do czasu
@Ezev: sztuka jest bardzo ważnym elementem w szkole, wszystkie dziedziny mają niesamowitą historię i warto wiedzieć jakie nurty miały miejsce w poszczególnych epokach. Jedyne czego żałuję, to że tak mało się grało na instrumentach, jedyne co to flet na którym mało kto gra, gdzie gitara, pianino, bębny? Nauka rytmiki umiejętności technicznych jest przydatna i kształtuje wrażliwość artystyczną.
@Ezev: nie, przez to że byłam kujonem mogłam wybrać wszystko xD a sztuka to hobby raczej, pieniędzy z tego nie ma dużych jeśli się jest średnim, trzeba być najlepszym
@pommes: kurde, chciałbym być kujonem ale zbyt leniwy na to jestem, w ogóle od kiedy mój rocznik się pojawiał w jakiejś szkole to poziom spadał, gdybym się urodził rok wcześniej to byłbym przeciętniakiem przez całą edukację a tak to taki powyżej przeciętnej ale nie jakoś bardzo
@Ezev: a potem taki dzban nawet nie umie narysować schematu jak doszło do stłuczki, bo brak wyobraźni i umiejętności zrobienia kreski równym pociągnięciem. #!$%@?ący to był polski z tymi przydawkami, celownikami i stresem podczas recytowania wierszy przed całą klasą ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@Ezev: pjona, mam takie same doświadczenia z tą trójcą (°° Najgorzej wspominam szczególnie technikę (zajęcia były z katechetką, która nawet nie ogarniała tego przedmiotu xd) i plastykę (w gimbie uczyła #!$%@? baba, która wymagała, aby na Wielkanoc, Dzień Nauczyciela i Gwiazdkę wszyscy zrobili co najmniej 3 kartki okolicznościowe dla kochanych nauczycieli, inaczej pała bez możliwości poprawy xD) Dobrze, że w liceum
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Ezev: co do techniki i plastyki się nie zgodzę, szczególnie techniki bo potem wychodzą z gimby takie #!$%@? Oskarki co gwoździa wbić nie potrafią, a każdy sprzęt wokół nich napędzany jest jakąś szamańską magią której nie rozumieją

A z muzyki jako jedynego przedmiotu w mojej edukacji miałem zagrożenie xD
@QBA__ Nie przypominam sobie, żebyśmy używali gwoździ na technice. Za to było używanie Wikolu i męczenie ojca, żeby znaleźć w sklepach choć połowę z rzeczy, których zażyczył nauczyciel. No i pismo techniczne, chyba najbardziej przydatna rzecz na tych lekcjach
@pommes: mi sztuka w szkole żadnej wrażliwości nie wypracowała, wręcz przeciwnie, znienawidziłam wtedy u siebie wszelkie przejawy artystyczne. Zawsze było nie dość dobrze, zawsze było się tym gorszym tylko dlatego, że inni po prostu mieli talent ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@Ezev: w pełni się zgadzam, te przedmioty to najbardziej bezsensowna i czasochłonna rzecz jaka może być w podstawówce/gimnazjum
Moim zdaniem te przedmioty były i sa potrzebne. Może nie w takiej formie jakiej są teraz, ale one kształtują dziecięce umysły w takich kierunkach, jakich np. Język Polski by nie kształtował
@vvit0: @Jerry664: akurat pismo techniczne może i długo robiłem i mnie denerwowało, ale pod koniec edukacji potrafiłem w niecała godzinę zrobić bardzo starannie zrobione, jedne z lepszych w klasie rysunki techniczne. Do teraz jak jakieś moje są w gimbie to pokazuję za wzór młodszym (potwierdzone info od siorki) xD