Wpis z mikrobloga

Uwaga mirki jest akcja XD. Obecnie mieszkam w Szwecji a mieszkanie w Polsce stoi puste bo cała rodzina za granicą ale ja nie o tym. Dostałem telefon od sąsiada, że od jakiegoś czasu kłódka w mojej piwnicy jest rozpiłowana a w środku ktoś urządził sobie nocleg na starej kanapie, która tam stoi. Z relacji sąsiada jest tam nawet pościel i poduszka. Dzisiaj będzie dzwonione na policję, jeśli chcecie znać ciąg dalszy to plusujcie a spróbuję zawołać was przez mirkolisty ( ͡° ͜ʖ ͡°) PS panowie i panie z tagu #prawo możecie mnie poinformować co grozi takiemu delikwentowi ? #niewiemjaktootagowac #gownowpis #mieszkanie
  • 62
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 41
@kolegapyta kurła, zalągł Ci się wykopek w piwnicy, żeby się go pozbyć musisz zrobić zarzutke, najlepiej założyć fake konto i podszyć sie pod mirabelke, wywabić wykopka z dala od leża, a następnie pokazać mu, że dał się nabrać, tak upokorzony już nie wróci do zajmowanej piwnicy, to jedyny sposób!
  • Odpowiedz
a to nie jest traktowane jako włamanie, skoro kłódka była zamknięta?


@brednyk: do kradzieży z włamaniem (art. 279 par. 1 k.k.) konieczne jest żeby sprawca coś zabrał. Oczywiście pozostaje kwestia usiłowania kradzieży z włamaniem (art. 13 par. 1 k.k. w zw. z art. 279 par. 1 k.k.) ale trzeba dowieść, że sprawca coś chciał zabrać. Z opisu Opa wynika jednoznacznie, że sprawca wlazł do tej piwnicy po to, żeby tam
  • Odpowiedz
@kolegapyta: lektura na wieczór: https://prawo.money.pl/kodeks/cywilny/tytul-iv-posiadanie

Wybrane artykuły z działu "Posiadanie" kc:

Art. 336. Posiadaczem rzeczy jest zarówno ten, kto nią faktycznie włada jak właściciel (posiadacz samoistny), jak i ten, kto nią faktycznie włada jak użytkownik, zastawnik, najemca, dzierżawca lub mający inne prawo, z którym łączy się określone władztwo nad cudzą rzeczą (posiadacz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kolegapyta: ciesz się, że to się w Belgii nie dzieje, bo tutaj nie tak dawno ciawusy ludziom na chatę wjechali, kiedy ci byli na wakacjach, i nie mogli się ich pozbyć, wszystko w majestacie prawa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz