Wpis z mikrobloga

#oswiaczenie #madki #dzieci #zwierzaczki
Dzieci gdy nie mają ukończone 10 lat, nie powinny posiadać żadnego zwierzaka. Zawsze jak przychodzą do mnie znajomi, rodzina z dziećmi itp. to np. dzieci w wieku 5 - 7 lat maltretują mi kota, trzeba cały czas za nimi chodzić bo raz jedną kot podrapał jak ta mu próbowała zawiązać ogon w kokardę...
W niedziele byłem świadkiem ja 7 latka ścisnęła tak mocno chomika, że było słychać jak mu pęka kręgosłup - chomika dostała 3 dni wcześniej na "mikołaja"
  • 28
@samuraj24: wystarczy żeby dziecko było dobrze uczone. Ja za dzieciaka jak i brat byliśmy tacy że nawet muchy nie skrzywdziliśmy, dobre i delikatne podejście do zwierząt zawsze u nas się pojawiało. Pamiętam nawet gdy w wieku właśnie 10 lat na garaże (obok bloku, nikogo nie było poza mnay i koleżanką) wbiegł młody Jelonek powiedziałam wtedy jej żeby podchodzić do niego powoli i od przodu. Dał do siebie podejść i wyplątać się
@samuraj24: w moim domu zwierzęta były jeszcze zanim pojawiłam się na świecie i ani ja ani brat żadnemu nigdy nie zrobiliśmy krzywdy a wręcz przeciwnie, już za dzieciaka było w nas mnóstwo empatii do mniejszych braci, ratowaliśmy czy to ptaki które uderzyły w szybę czy nawet każdy owad jaki wpadł do domu był przez nas możliwie delikatnie ewakuowany zamiast metody "na kapcia".
Tak więc raczej stawiam, że to durni rodzice nie
@MajaGraja: no ale te dzieci też chyba mają dobre podejście do zwierząt, przecież ona nie głaskała tego chomika po to by mu złamać kręgosłup. Mi się wydaje że dzieci w takim wieku są za głupie żeby użyć wymaganej siły do danej czynności.
dzieci nie mają pojęcia jak opiekować się zwierzakiem, ani nie mają wyczucia kiedy zwierzaka boli


@Queltas: op pisze o dzieciach do 10 roku życia. Chcesz mi powiedzieć, że siedmioletnie dziecko nie zdaje sobie sprawy z tego, że uderzenie czy ściśnięcie boli, a że rzuceniem o ziemię może zabić zwierzę?
Mowa o dzieciach sprawnych umysłowo.
@nama: może sobie zdawać sprawę, że zada ból zwierzęciu i że może zabić, ale może sobie nie zdawać sprawy, że to nie jest coś co powinno robić i że ból nie jest zabawą i że jak zabije pieska to będzie to dla niego przyjemne.

Rzucenie zwierzakiem, lub ściśniećie go może wydawać się "zabawą" a konsekwencje będą zauważone za późno.
@Slamowir: @Neq: nie ale dziecko miało szramę na policzku, dobrze że nie trafiło w oko.

Ale ja jak patrzę na te dzieci, to one nie mają "zamiaru" mu zrobić krzywdy, tylko nie wiem nie potrafią dobrać siły.
Ale fakt jest, taki że jak przychodzą znajomi z dzieciakami to zamykam kota w sypialni i mówię, że kot śpi bo jest chory
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Dzieci gdy nie mają ukończone 10 lat, nie powinny posiadać żadnego zwierzaka.


@samuraj24: Zmieniłabym tę tezę na: Dzieci w jakimkolwiek wieku, które nie mają rodziców zdolnych do nauczenia ich odpowiedniego zachowania wobec zwierząt, nie powinny posiadać żadnego zwierzaka.

@emilkos8:

Dzieci i rodzicow ktorzy nie szanuja zwierzat do utylizacji