Wpis z mikrobloga

#matematyka #liczbypierwsze #nauka #gruparatowaniapoziomu

W nawiązaniu do moich poprzednich wpisów (linki poniżej) i do filmiku o Tesli (znajduje się w komentarzu pod pierwszym linkiem do mojego wpisu poniżej) i liczbach 3, 6 i 9 postanowiłem przyjrzeć się dokładniej wynikom sumowania cyfr składających się na liczby pierwsze począwszy od 11 (1 + 1 = 2), 13 (1 + 3 = 4) i 17 (1 + 7 = 8) itd.
Ku mojemu zaskoczeniu z pierwszych 6 cyfr wyszedł dość symetryczny obiekt geometryczny pokazany na rysunku pierwszym od lewej. Później już całość wyglądała już znacznie bardziej losowo ale da się mimo wszystko zauważyć szczególnie dużo przejść między liczbami 1-5, 8-1, 5-7, 2-4, 7-4, 7-2.
Najmniej przejść zanotowałem jeszcze między punktami 1-2, 1-7, 7-8 oraz 4-5.

Na środkowym rysunku zaznaczyłem wszystkie możliwe przejścia. Co ciekawe najwięcej, bo aż 9 przejść uzyskałem między punktami 5 i 1 lub jak kto woli 1 i 5 zaznaczonymi na okręgu z lewej strony.

https://www.wykop.pl/wpis/37302713/matematyka-ciekawostki-systembinarny-liczbypierwsz/

https://www.wykop.pl/wpis/37316369/zawsze-uwazalem-matematyke-za-dziedzine-nauki-ktor/

2, 4, 8, 1, 5, 7,
4, 1, 5, 7, 2, 8,
5, 7, 4, 8, 1, 7,
2, 8, 7, 2, 4, 8,
1, 5, 1, 5, 2, 4,
5, 7, 4, 1, 5, 2,
8, 1, 2, 4, 8, 1,
4, 7, 2, 4, 8, 5,
7, 8, 5, 2, 8, 1,
7, 2, 4, 5, 1, 5,
7, 2, 7, 4, 5, 7,
8, 7, 4, 1, 5, 2,
1, 5...
tojestmultikonto - #matematyka #liczbypierwsze #nauka #gruparatowaniapoziomu

W naw...

źródło: comment_l0ylPyJZggQt6If7Ql9SKKKLg8BmolDp.jpg

Pobierz
  • 4
@mirasKo-Kalwario: no to może jakiś błąd. jestem doskonały, nie idealny, a wszystko liczyłem na piechotę z kalkulatorem w ręku lub w pamięci. nie używałem do tego żadnych programów jak ma to miejsce w przypadku analizy większych zbiorów danych. gdybym napisał algorytm i wprowadził dane w formie gotowego pliku to na pewno uniknął bym takich błędów. nie mniej jednak chciałem sprawdzić czy to w ogóle działa tak jak zakładałem i wyszło na
@mirasKo-Kalwario: zadziwiający jest fakt, że suma cyfr będących zapisem dowolnej wielokrotności liczby 12 daje zawsze 3, 6 lub 9, sumy cyfr będących zapisem wielokrotności liczby 9 zawsze dają 9, a sumy cyfr będących zapisem liczb pierwszych nie mogą być 3, 6 i 9. statystycznie najmniej przejść zanotowałem między punktami 1 i 2 zaznaczonymi na okręgu mimo, że tego tu nie widać to połączenie między 1 i 2 pojawiło się znacznie później
@mirasKo-Kalwario: ja tam zauważyłem więcej błędów. gdzieś tam jest napisane, że 3 x 9 to 9, a powinno być 3 x 3. uważam, że jest to wynik zmęczenia i roztargnienia, a że danych było dość dużo to nie poświęcałem już dodatkowego czasu na poprawianie błędów. mam pewne problemy z koncentracją, a utrzymywanie się w ciągłym skupieniu przez tyle czasu i tak uważam w swoim przypadku za wyczyn. mam zbyt wiele koncepcji,
tojestmultikonto - @mirasKo-Kalwario: ja tam zauważyłem więcej błędów. gdzieś tam jes...

źródło: comment_Df2JIMpntMhqzD2QD9hayZjyB3BHAQKI.jpg

Pobierz