Wpis z mikrobloga

l w październiku byłem w Czarnobylskiej elektrowni jądrowej. ogólnie super wyprawa, nastroje do żartów... aż do momentu gdy znaleźliśmy się w tym miejscu. Wszyscy zamilkli... Stanislav, nasz przewodnik stoi obok ściany pomnika poświęconego jednemu z dwóch oficjalnych ofiar katastrofy czarnobylskiej Waleremu Chodemczukowi, którego ciało do dziś pozostaje gdzieś w zgliszczach czwartego bloku...

Pobierz yoowkiyoo - l w październiku byłem w Czarnobylskiej elektrowni jądrowej. ogólnie supe...
źródło: comment_EBBGAh0XdPtUyRVg0hBwiRGVS5hUIMtR.jpg
  • 11
@yoowkiyoo: bo teraz sama elektrownia ogarnia ogarnia tez wycieczki, kiedys o tym tu pisalem. Takze mozesz w calkiem latwy sposob ogarnac wycieczke do samej elektrowni, wyjazd ze Sławutycza :D

ps. Stanisław nie za bardzo ogarnia to co w sterowni reaktora jest i go złapałem parę razy na tym, że mylił chociązby bazy z az5 :x
@Mirek007: jak byłem 3 lata temu to byliśmy tylko my i kilku Francuzów kręcących dokument. a teraz to było 4 czy 5 grup. a w niedzielę kilka jednodniówek z Kijowa. ogólnie staraliśmy się nie wchodzić sobie w drogę. ale i tak było tłoczno jak na opuszczone miasto. za pierwszym razem było mega za drugim razem nie czułem już tego dreszczyku, ścieżki wydeptane jak autostrady. dużo zniszczonych miejsc i artefaktów... Było mi
@NH35: rożnie jest to interpretowane, ale rzeczywiście masz rację, w raportach KGB oficjalna liczbą jest 31, z czego 4 bezpośrednio wskutek wybuchu. Chodemczuk, Leleszenko, Saszenok i Akimov. Wszyscy byli pracownikami CzAES
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@yoowkiyoo: Wskutek wybuchu jedynie W. Chodemczuk i W. Szaszenok (pracownik Smolenskatomieniergo), pozostali wskutek choroby popromiennej.