Wpis z mikrobloga

@crazykokos: Jeszcze dwa lata mu do marnego magistra kulturoznastwa zostało więc nie szalał bym tak z tym arabistą.

To tak jak z tinderowymi laskami na pierwszym roku prawa szukającymi kogoś z ich wykształceniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Ale dlaczego "marnego" xd


@crazykokos: Spójż prawdzie w oczy, jaka jest wartość takiego wykształcenia? Fakt, pewnie są trochę pracochłonne, bo sporo poczytac trzeba rzeczy które mnie osobiście wydają sie śmiertelnie nudne. Ale każdy przeciętnie inteligentny człowiek z odpowiednią doza samozaparcia jest w stanie takie studia skończyc i potem gówno z tego mieć, pomijając własną satysfakcję być może.
Co innego skomplikowane studia techniczne, na przykład elektronika. Tutaj aby uczciwie skończyć takie
  • Odpowiedz
@PDCCH: kazdy ma inne predyspozycje, ZDOLNOSCI. zdolnosci to talenty, dary- kazdy z nich jest wartosciowy. wbrew pozorm np. filozofia nie jest taka prosta + sporo ludzi na filozofii idzie w kariere naukowa (małoplatną) -> doktoraty itd. i mysle, ze takie osoby maja wiedze wieksza niz niejeden lekarz (plus lekarze nie zawsze ida na medycyne z powolania tylko dla hajsu) I to, ze taka osoba nie jest przydatna dla zwyklego kowalskiego
  • Odpowiedz
  • 8
@PDCCH ziom. Uwierz mi, wszystko. Co Cię otacza, cała kultura, moralność, prawodawstwo, niemalże każdy aspekt twojego życia wynika z filozofii. To jest #!$%@? ważna rzecz.
  • Odpowiedz
@PolacoEsMasGrandeRobaco: Z jednej strony jest to język semicki, zupełnie inna niż nasza grupa językowa. Z drugiej strony, gramatyka arabskiego była układana na uniwersytetach więc jak się ogarnie stopnie czasowników to jest już z górki. Z trzeciej strony, jest to język silnie zróżnicowany dialektalnie i nauka języka literackiego to taki właściwie wstęp do samej nauki języka.
  • Odpowiedz
@PDCCH: ojej Xd sam skończyłem studi techniczne i jak widze kogoś kto deprecjonuje przydatność filozofii i innych humanistycznych dziedzin nauki to mi się śmiać chce Xd sam robię obecnie studia nietechniczne bo są bardzo przydatne :) z sama wiedza techniczna po np informatyce ciezko zarabiać bardzo dobrze
  • Odpowiedz
iemalże każdy aspekt twojego życia wynika z filozofii. To jest #!$%@? ważna rzecz.


@Ofacet: Tak patrze i patrze i bardziej widzę wpływ techniki, nauk ścisłych niż filozofii. Oczywiście nie byłoby techniki i nauk ścisłych bez filozofii, ale to już tak w starożytności mniej więcej ogarnęli i od tego czasu to raczej taka tam ciekawostka, raczej nic pożytecznego.
  • Odpowiedz