Wpis z mikrobloga

Mała miejscowość z jedną tylko apteką. Wchodzę, za ladą wąsaty Janusz lvl około 50. Proszę o coś na silny ból gardła. Już mam płacić kiedy orientuję się, że Janusz dał mi "lek" homeopatyczny. Zdartym głosem mówię, że po bardzo drogie cukierki to bym się wybrał do sklepu z drogimi słodyczami. Janusz zaczyna coś bredzić o "otwarciu umysłu". Ma szczęście, że mam zdarte gardło i nie chciało mi się wchodzić w gadki, bo skończyłoby się na "szarlatanach" i "oszustach". Za takie coś powinno się im odbierać prawo do wykonywania zawodu.

#zalesie #coolstory #medycyna #farmacja #bekazhomeopatii #bekazpodludzi
  • 41
pewnie gdybyś tego nie zauważył by Ci po nich przeszło więc w czym problem


@TakMyslalem: co sugerujesz - że powinniśmy wyrzucić całą medycynę do kosza, no bo przecież jest placebo? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

może wiedział że masz tęczowe profilowe i nie chciał Ci pomagać (σ ͜ʖσ)


@1m_kub4: no to tym bardziej nie powinien pracować w aptece. Ani
@Oh_hi_Mark: a najgorsze że leków nie można zwracać, nawet jeśli nie są to prawdziwe leki, tylko homeopatyczne goowno.

Mojej różowej też raz sprzedali syrop homeopatyczny - przy czym wcześniej zaznaczyła że jest on dla dziecka.

Gdy chciałem go zwrócić to babka mówiła że się nie da a syropek na pewno nie zaszkodzi. #!$%@? mać mówię: jak się dziecko zwykłej wody napije to też mu nie zaszkodzi ale co z tego skoro
Tak było ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@szalony_ikar: pewnie, że nie, kto widział w Polskiej aptece "leki" homeopatyczne czy farmaceutów wciskającym ludziom "remedia", które pomogą im jak umarłemu kadzidło... ¯\_(ツ)_/¯

Masz za to prawo poprosić o jakies inne leki i zaznaczyć ze nie chcesz homeopatii


@nitronaftalen: każdy ma też prawo do szczęścia ( ͡° ͜ʖ ͡°). tylko ilu ludzi nie poprosiło, w je$%nej
@Oh_hi_Mark: nie bronię homeopatii, natomiast akurat na ból gardła często najbardziej pomagają właśnie ziółka (lipa, szałwia), miód w niewielkich ilościach czy nawet miętusy. Te wszystkie tabletki na gardło to często sam cukier i choćbyś zjadł paczkę to szybciej ból minie od herbaty niż od nich (a od nadmiaru jeszcze się wysuszasz bardziej). Na mocny ból, który nie jest anginą spróbuj też fiordy - tańsza niż isla i ma więcej wyciągu z