Wpis z mikrobloga

@38_tatat: O dziwo tak. Mało osób po kupnie mieszkania jest gotowa zaryzykować wynajem, zniszczenie itd. Większość osób po kupnie mieszkania godiz się na gorszą pracę i wszystko bo w końcu głupio mieć mieszkanie a np mieszkać 10 km dalej by codziennie oszczędzić np godzinę na dojazdach. Więc ta - własne mieszkanie dla większości ludzi to koniec mobilności. TO jak dla mnie główny powód niskich pensji i braku rozwoju - ludzie przywiązani
  • Odpowiedz
@Bardamu: Być nie mieć to odwieczny dylemat
Być nie mieć my we dwóch coś na temat
Być nie mieć konsekwentnie ten sam schemat
Przemyśl to sam, bo reguły na to nie ma
  • Odpowiedz
@Arthasss: warunkuje Mireczku ja tez robię tak samo, banany nie zrozumieją, ze niektórzy nie dostaną domu po rodzicach albo w spadku(nawet jakiejś działki) a z rodzicami mieszkać mozna, ale na dłuższa metę jest to uciążliwe bo nie każdy ma 200m2 i jest jedynakiem :)
  • Odpowiedz
@Arthasss: mam taki sam plan. Jak byłem dzieckiem to nie dostawałem kasy od rodziców wiec nauczyłem się żyć oszczędnie i na nic niepotrzebnego nie wydawać kasy.
  • Odpowiedz
@38_tatat: No to gratuluję, ale to naprawdę rzadkość. Ludzie w Polsce są bardzo mało mobilni, ja nie znam przykładowo nikogo, ale ogólnie dowodem jest sam rynek nieruchomości. W porównaniu do niemiec mamy pełno własnościowych mieszkań a rynek wynajmu u nas kuleje. Nie bez powodu, właśnie dlatego że jestesmy mało mobilni.
  • Odpowiedz
Odmawianie sobie 10 lat z życia, żeby kupić kwadrat XD Sorry, ale chyba wolałbym mieszkać do 40 z rodzicami, niż tracić 1/8 życia na ciułanie pieniędzy i być pozbawionym jakichkolwiek przyjemności.


@Bardamu: op myśli, że każdego w europie środkowej stać po roku na własne mieszkanie i każdą zachciankę,
- tymczasem przeciętny mirek z europy środkowej ciuła na to 10 lat, bo u rodziców z rodzeństwem za ciasno,
- op

rzaden_problem - > Odmawianie sobie 10 lat z życia, żeby kupić kwadrat XD Sorry, ale ...

źródło: comment_9vmtNIWVkKHMkEbPwmB0PA7AmO465pLs.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Arthasss: Ale po co? Każdy na kredyt bierze. Wręcz ci, co mają dobre zarobki kupują po 8 mieszkań na kredyt i wynajmują, a potem sprzedają z zyskiem, albo mają zapewnioną emeryturę. Byle 20% na wkład mieć :) No chyba, że tyle zbierałeś na wkład.
  • Odpowiedz