Wpis z mikrobloga

Nudziło mi się to uznałem że zacznę wrzucać na wykop recenzje najciekawszych gier które znalazłem w Sklepie Play.

Ostatnio zrobiło się głośno na targach związanych z citybuilderami to uznałem że wrzucę małą recenzyjkę tego cudeńka.

TheoTown

Pierwszy raz odpalając TheoTown można się od gry nieco odbić, samouczek nie tłumaczy za dużo, nastawcie się że wasze pierwsze miasto prawdopodobnie będzie przynajmniej katastrofą komunikacyjną xD
Gra jest w rzucie izometrycznym, grafika i interfejs może starszym graczom przypomnieć czasy Rollercoaster Tycoon. Tytuł nie jest też mocno obciążający i powinien płynnie działać na starszych smartfonach, co prawda w miarę rozwoju miast coraz więcej rzeczy będzie się działo na ekranie i gra może nieco zwalniać.
Sam gameplay polega w bardzo dużym skrócie na dbaniu o zadowolenie mieszkańców.
Mamy 3 główne typy stref które możemy zbudować:
-mieszkalne
-komercyjne
-przemysłowe/farmy/porty
oraz po kilka budynków z kategorii:
-policja
-straż pożarna
-szpitale/przychodnie
-parki
-szkoły/uczelnie
-elektrownie
-pompy wody
-ośrodki sportowe
-komunikacja publiczna
i pewnie jeszcze kilku nie wymieniłem, jest w każdym razie tego sporo.
Żeby nie było tak kolorowo oczywiście spora część kontentu dostępnego w grze jest zablokowana i możliwa do kupienia za diamenty-platną walutę w grze. Niemniej jednak bardzo szybko zorientujemy się że diamenty w TheoTown dostaje się praktycznie co chwilę i jeśli ktoś się uprze to jest w stanie wykupić wszystkie dlc nie wydając ani złotówki. Samo grindowanie diamentów też nie jest jakieś uciążliwe i wystarczy kilka razy dziennie włączyć grę i obejrzeć 3 reklamy. Za każdą obejrzaną reklamę dostaniemy 10 diamentów, wchodząc do gry codziennie przez tydzień będziemy dostawać z każdym kolejnym wejściem z miejsca 50 co sprawia że w ciągu praktycznie kilku dni da się zebrać nawet kilkaset. Rozszerzenia i dodatkowe budynki kosztują mniej więcej 80-500 diamentów więc bardzo szybko można odblokowywać nowe rzeczy.
Gameplay po poznaniu interfejsu jest bardzo przyjemny i przejrzysty. Mamy bardzo dużo dokładnych informacji o zużyciu prądu, wody, hałasie, zanieczyszczeniu.........itp. , mamy opcję podglądu które strefy generują hałas, niszczą srodowisko.... No cholera właściwie to twórcy dają nam dużą ilość dość prostych mechanik które trzeba ogarnąć w tym samym momencie oraz możliwość bardzo dokładnego podejrzenia każdej z tych rzeczy z osobna. Same miasta są bardzo żywe, rozbudowując miasta starsze strefy cały czas są przebudowywane, w miarę rozwoju miasta w tej samej strefie w której na początku stały domy będą stały wielopietrowe bloki mieszkalne, wygląda to naprawdę ładnie i dodaje takiego efektu pasywnego rozwoju miasta na naszych oczach.
Jeśli samo budowanie nam się znudzi możemy zacząć robić miasta i zasypywać je kataklizmami, co kto lubi xD

Dla mnie 9/10 bo zdarzało mi się siedzieć po 2 godziny bez przerwy z telefonem w łapie xD
Jak chcecie to mogę wrzucić screeny moich pierwszych miast i obecnych xXd

#citybuilder #theotown #gryandroid #sklepplay #grajzwykopem i podczepiam się pod #citiesskylines #simcity
Multigatawny - Nudziło mi się to uznałem że zacznę wrzucać na wykop recenzje najcieka...

źródło: comment_7jXYHrasJdgCVDBYxbqTidFozufH3yiu.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz