Wpis z mikrobloga

Mirki, chcę wywołać/wydrukować zdjęcia z telefonu.

Kompletuję prezenty dla mojej dziewczyny i jednym z pomysłów jest wydrukowanie zdjęć. Mamy pełno świetnych zdjęć i wszystko leży na dysku. Czas to ogarnąć :)

1. Format zdjęcia
Bardziej polecacie format 10x15 czy 13x18? Zdjęcie były robione #iphone 'm. Czy nie trzeba będzie nic ucinać?

2. Rodzaj papieru
Drukarnie oferują różne rodzaje: matowy, błyszczący, błyszczący premium, aksamitny... Który polecacie? Chcę żeby ten album wyglądał porządnie.

3. Pudełko na zdjęcia czy album?
Z Waszego doświadczenia, co będzie lepsze do przeglądania zdjęć?
Jeśli album, to raczej nie wklejany czy taki jak na zdjęciu poniżej? A co z pudełkiem? Są dostępne drewniane i takie

4. Wybór drukarni
Wiem, że takie usłgi opferuje Rossmanni Emopik, ale nie wiem jak z jakością. To będzie prezent i wolę trochę dopłacić, a mieć wysoką jakość. Którą drukarnię polecacie?

#fotografia również #fotografiaanalogowa bo na pewno macie doświadczenie w tworzeniu albumów :)
Beckham - Mirki, chcę wywołać/wydrukować zdjęcia z telefonu.

Kompletuję prezenty d...

źródło: comment_AzTvXRE8O5xfdqzGQW4tFgmgbOgxZVbt.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
Ja mam doświadczenia z Cewe, więc to będzie Fotojoker. Drukowałem fotoksiążkę i w aplikacji na kompie można sobie wszystko ładnie dopasować. Zdjęcia od razu są na stronie nadrukowane a nie w kieszonkach (nie wiem czy to odpowiada). Cenowo jest troszkę wydatek, ale ma się wpływ na wszystko, włącznie z całą okładką i grzbietem.
Na jakość zupełnie nie narzekam bo i skany jak i zdjęcia z lustrzanki wyszły tak jak na monitorze.
  • Odpowiedz
@Beckham:
1. nieważne jaki format, i tak trzeba bedzie dokadrować do formatu, oba mają inne proporcje boków niż zdj z iphone'a z tego co pamiętam. Ewentualnie można zrobić z białą ramką, zdjęcia będą bez kadrowania, tylko na dłuższym boku ramka będzie szersza.
2. Papier do alb wsuwanego klasyczny błysk, do wklejanego ( przejde do tego w pkt 3 ) papier półmat, nie ten pełen szorstki mat, tylko delikatny matowy
3. Ja
  • Odpowiedz
@Beckham: 10x15 to standardowa pocztówka, podstawowy format druku, wystarczająco wszystko widać. Co do kwestii wydruku przez wysyłkę, jest to dużo tańsze (nawet po 20gr od odbitki przy niewielkiej ilości można już chyba zrobić) ale pare razy widziałem efekty, no dupy nie urywało ;d ale może są jakieś dobre firmy co robią przez wysyłkę, sam prowadze taki punkt więc nie miałem potrzeby szukania. Tyle powiem że psują cenami regionalny rynek, dużo osób
  • Odpowiedz