Wpis z mikrobloga

Czy polecacie jakieś kursy/poradniki gotowania online? Szukam dzięki czemu od poziomu podstawowego będę mógł dojść do poziomu średnio-zaawansowanego. Jakiś poradnik, jakie smaki dobrze ze sobą łączyć, jakich przypraw używać do czego. Oczywiście, żeby wszystko było połączone z lekcjami praktycznymi.
Albo do Mirków, którzy dobrze gotują, gdzie uczyliście się sztuki kulinarnej?

Moje umiejętności gotowania są teraz pewnie trochę lepsze niż przeciętnego człowieka, ale daleko mi do bycia dobrym kucharze

#gotowanie #gotujzwykopem
  • 7
Gotowanie to nie programowanie, mozesz sie spokojnie od razu rzucic na gleboka wode. Ogladaj niebanalne przepisy, kombinuj z tego co akurat masz w lodowce i z czasem sam sie nauczysz, ja sam nie wiem kiedy to sie stalo ze zyskalem opinie czlowieka ktory dobrze gotuje.

Dobre danie mozna zrobic z 4 skladnikow i nie potrzeba do tego wielkiej filozofii w laczeniu smakow. Trudniej moim zdaniem jest nauczyc sie prawidlowego postepowania ze skladnikami
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@jedrek1212: może próbuj jakieś proste, ale nietypowe przepisy? Żeby zobaczyć jak smakują różne połączenia, może wtedy sam coś wymyślisz, co można czymś zastąpić itp. Na początek najlepiej z sałatkami próbować xD ale to takie średnie gotowanie.
@guitar_hero: A oprócz tego, że prawidłowego postępowania ze składnikami, uczysz się z doświadczeniem, to znasz jakąś stronę, gdzie mogę przeczytać, jak się do tego zabrać?
A łączenie smaków, to głównie mi chodziło przyprawy (do czego będzie pasował kumin, a do czego jednak kminek itp.)