Wpis z mikrobloga

@Bemiko: Oglądałem jakiegoś amerykanina który robi filmiki o Polsce bo tu już mieszka 20 lat i zawsze oczywiście jest temat o dziwnych rzeczach. I typ opowiada że jest przesąd że nie wolno przez dziurę od klucza w drzwiach patrzyć bo dziecko się urodzi zezowate. I w tym momencie sobie myślę gdzie ja #!$%@? w ogóle żyję (btw. pierwsze słyszę o czymś takim)
  • Odpowiedz
@Bemiko: @Bemiko:

Sporo katoli w Polsce wyznaje tak naprawdę mieszankę katolicyzmu i szamanizmu ( ͡° ͜ʖ ͡°)


W Alabamie czy Lousianie murzyni łączą chrześcijaństwo z voodoo, w meksyku z kultem śmierci i innych zabobonow.
  • Odpowiedz
@Walther00: hej, ale to nie jest ani chrześcijaństwo ani katolicyzm... w naszej wierze zabobony są bardzo jasno potępione, wiara w nie uznawana jest za niebezpieczeństwo duchowe. To raczej wsiowy szamanizm.
  • Odpowiedz
@Walther00: Sporo katoli w Polsce wyznaje tak naprawdę mieszankę katolicyzmu i szamanizmu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

w naszej wierze zabobony są bardzo jasno potępione, wiara w nie uznawana jest za niebezpieczeństwo duchowe. To raczej wsiowy szamanizm.


@Bemiko: @Walther00:
@robo_bobo: Przecież sporo tradycji i świąt katolickich to nic innego jak kolejne wcielenia pogańskich obrządków.
  • Odpowiedz
Przecież sporo tradycji i świąt katolickich to nic innego jak kolejne wcielenia pogańskich obrządków.


@sylwke3100: Dostosowywano niektóre pogańskie tradycje tak aby ludzie przyzwyczajeni do nich nie musieli z nich rezygnować, ale jednocześnie tak aby nie stały w sprzeczności z zasadami wiary. Co w tym złego/dziwnego?
  • Odpowiedz