Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
tl;dr zmarnowałem 2 lata na nauke programowania i wracam do swojej branży czyli logistyki

Żałuje,że uczyłem się programowania. Chociaż, są takie czasy, że nawet pies sąsiadki Pimpek uczy się programowania z kursów na udemy. Z wejścia do branży zrezygnowałem jak usłyszałem na spotkaniu z HR, że ludzi do branży już jest zbyt wielu a liczba wysyłanych CV jest tak ogromna, że nie potrafią sobie z tym poradzić. Nieudolność HR to jedno, ale ta cała nagonka i przebranżowienie całego kraju jest śmieszna i przerażająca zarazem. Każdy z was musi mieć conajmniej jednego znajomego który uskutecznia to magiczne przebranżowienie i leci mu ślina na myśl o 15k. Dla tych którzy się uczą i mają zamiar szukać pracy: razem z Tobą pewnie bedzie 200 osób na to miejsce. Obecnie wymagania na juniora to poziom wiedzy mida i wymagania płacowe stażysty. Nawet w Warszawie na start proponują 1800zł netto a ilość wiedzy do przyswojenia jest ogromna. Jeszcze 3-4 lata temu wystarczyły podstawy do znalezienia pracy. Dzisiaj ludzie marzą o rozmowie rekrutacyjnej a co dopiero o znalezieniu pracy.

#programowanie #naukaprogramowania #pracait

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok
  • 68
@AnonimoweMirkoWyznania: A to ciekawe bo ja ciągle słyszę (najczęściej od ludzi z takich firm) że ludzi w tym fachu brakuje? I sorry ale w 1800zł w Warszawie dla programisty w jakimś prywatnym korpo nie chce mi się wierzyć?!? Może niech ludzie z #warszawa #korpo z branży #it #programowanie się wypowiedzą i potwierdzą te 1800zł bo sorry ale ty z tego co rozumiem pomimo 2letniej nauki nawet nie zacząłeś w branży a
Obecnie wymagania na juniora to poziom wiedzy mida i wymagania płacowe stażysty.


G...ucio prawda. Obecnie jest wysyp kandydatów po jakichś gówno-szkółkach, którzy przerobili dwa tutoriale i wydaje im się, że potrafią programować, a w rzeczywistości mają problem nawet ze sprawną obsługą komputera, nie wspominając już nawet o poszukaniu wiedzy na Stacku, gdy napotkają na jakikolwiek problem.

Nawet w Warszawie na start proponują 1800zł netto a ilość wiedzy do przyswojenia jest ogromna.


@
@AnonimoweMirkoWyznania: Zapotrzebowanie jest bardzo duże, ale wymagania są też coraz większe. Najciężej jest znaleźć tę 1 pracę, bo doświadczenia nie masz, więc musisz pokazać swoje inne umiejętności w inny sposób (projekty własne, udział w projektach open source, blog, może nawet kanał youtube). Nie poddawaj się tak łatwo, no chyba, że od początku nie lubiłeś tego i tylko na pieniądze patrzyłeś.
@AnonimoweMirkoWyznania @WhirPool tu słusznie napisał, jeszcze rok temu wymagania na wejście były dość niskie, mam znajomego, który po pół roku znalazł pracę jako junior z C++, ale.. chciało mu się i spiął tyłek.
Myślę, że teraz jest jeszcze w miarę okej sytuacja na wejście.. Najgorzej będzie tak za 3-5 lat kiedy na rynek wejdą ludzie, którzy obecnie studiują informatykę, na różnych uczelniach. Nie poddawałym się jeszcze na Twoim miejscu, może powinieneś ogarnąć