Wpis z mikrobloga

„Najbardziej zapomniany więzień polityczny”

Latem 2014 r. działania wojenne odcięły od reszty Ukrainy wieś Komyszne w obwodzie ługańskim. Sergiej Litwinow, miejscowy rolnik, z bolącym zębem trafił do szpitala w rosyjskim Rostowie nad Donem. Tuż po zabiegu zatrzymali go agenci FSB, założyli worek na głowę i wywieźli do lasu.

Litwinowa powieszono na drzewie, bito i rażono prądem. Gdy pozorowano egzekucję mężczyzna przyznał się do wszystkiego czego chcieli śledczy. Oskarżono go o 38 morderstw, 8 gwałtów i używanie zakazanej broni. Nie było ani świadków, ani ofiar, a jedynie „zeznania” samego mężczyzny.

Rosyjskie media pokazały Litwinowa w swoich głównych serwisach, jako sprawcę „ludobójstwa rosyjskojęzycznej ludności wschodniej Ukrainy”. Nikomu nie przeszkadzało, że dla Ukraińca rosyjski też jest ojczystym językiem.

Obrony Litwinowa podjął się znany rosyjski prawnik Wiktor Parszutkin. Szybko udało mu się wykazać, że rzekome ofiary nigdy nie istniały. Prokuratura musiała wycofać zarzuty i oficjalnie przeprosić, ale Litwinowa i tak skazano. Dostał 8 lat za rzekomą kradzież samochodu...

Wiktor Parszutkin zginął 27 lutego 2017 roku - w drugą rocznicę zabójstwa Borysa Niemcowa. W niewyjaśnionych okolicznościach wypadł z okno swojego mieszkania w Moskwie.

Sergiej Litwinow pozostaje w koloni karnej w rejonie Magadanu, na dalekim wschodzie Rosji. Od ponad 4 lat nie widział nikogo bliskiego. W Ukrainie czeka na niego 7 letnia córka.

-----

Dla świata większość ze 158 więźniów politycznych w Rosji (dane Memoriału z maja 2018), to zupełnie anonimowe osoby. Zachęcamy was do okazywania solidarności i udziału w sobotnim spotkaniu:

https://www.facebook.com/events/367832303963481/

Src
#antykapitalizm
#neuropa #4konserwy #rosja #ukraina #gruparatowaniapoziomu
Pobierz rzuberbozy - „Najbardziej zapomniany więzień polityczny”

Latem 2014 r. działania woj...
źródło: comment_GiBxeYnEoGgF12FT4ap4oSyLLGAZ5Qb4.jpg
  • 88
@Revmir: Czym udowodniłeś? Tym jednym obrazkiem z genocide native american gdzie większość z nich umarła przez choroby xD i gdize dodaje się ofiary wojen narkotykowych i 500 lat niewolnictwa? xD

I nadal to mniej niż Chiny, ZSRR, Korea i Pol Pot :-)

Masz sporą próbke w XX wieku i kawałku XXI myślę, że ponad 100 lat i wszystkie państwa to wystarczająca próbka.

I myślę, że lata 1900- 2018 to tez dobra
nadal to mniej niż Chiny, ZSRR, Korea i Pol Pot


@KakaowyTaboret: przecież pokazałem, że ofiar kapitalizmu było drastyczniej więcej, niż ofiar wymienionych stalinowskich dyktatur.

Tym jednym obrazkiem z genocide native american gdzie większość z nich umarła przez choroby xD


@KakaowyTaboret: no nie bardzo. Poza tym kto stworzył warunki do pojawienia się tych chorób i zwiększenia ich śmiertelności? Kolonizatorzy.

Człowieku- został zamknięty za działania przeciwko Federacji Rosyjskiej.


@KakaowyTaboret: a dlaczego
@Revmir: Porównanie kilkuset lat kapitalizmu z dość krótkim wycinkiem. To może porównajmy od razu wszystkie ofiary pieniędzy?

No to lecimy z tym Twoim obrazkiem.

Przypisanie niewolnictwa do kapitalizmu ma mały sens bo niewolnictwo było na długo przed kapitalizmem. Dlaczego tylko 500 lat? Bo początki kapitalizmu część naukowców przypisuje na XVI wiek i pasowało do tezy? Czy z jakiegoś innego powodu? Może weźmy ofiary niewolnictwa od roku 3000 p.n.e?

Native Americans- umarli
@KakaowyTaboret: akumulacja pierwotna - znasz to pojęcie? Jest kluczowe, własność prywatna którą skrajni liberałowie legitymizują jako niepodważalną świętość jest właśnie na tych wszystkich krwawych

Dzieci które umarły z głodu- z państw kapitalistycznych nie płynie pomoc żywnościowa? Co niby gdyby nie kapitalizm to te dzieci nagle dostały by jedzenie, leki, szczepionki i świeżaka czy jak?


@KakaowyTaboret: w innym systemie dałoby się rozwiązać ten problem, wytwarza się wystarczającą ilość pożywienia. Imperialistyczny wyzysk
@Revmir:

w innym systemie dałoby się rozwiązać ten problem, wytwarza się wystarczającą ilość pożywienia. Imperialistyczny wyzysk pozostawia III świat w nędzy.


Więc można wyrzucić dane które dałem która udowadniają m.in. to, że głoduje o wiele mniej osób oraz spada liczba osób żyjących w nędzy? Skoro pozostawia ich w nędzy, czemu ich poziom życia się podnosi zamiast spadać? Zaprzeczasz statystykom które Ci zaprezentowałem?
Dziwne, że tam gdzie panował inny system niż kapitalizm
@Revmir: Pokaż mi gdzie biję chochoła. Nie przedstawiłeś żadnych badań, statystyk, ani przykładów.

Oprócz jednej grafiki która nie ma żadnej wartości merytorycznej. Kiedy proszę o przykłady żadnego nie dostaję.
@KakaowyTaboret: pierwsze odnośnie głodu, czy ja gdzieś zakwestionowałem to, że sytuacja ulega poprawie? Nie. Bzdurą jest, że to zasługa kapitalizmu bo jest zupełnie na odwrót. To dzięki pracy i technice, wbrew imperializmowi.

No i nadal czekam na porównanie ofiar w ciągu ostatnich 118 lat kapitalizmu i innych systemów gospodarczych.


@KakaowyTaboret: przez sam głód kapitalizm wymordował więcej ludzi w ubiegłym wieku niż jakikolwiek inny system.

Z tego co wiem w więzieniach
@Revmir:

przez sam głód kapitalizm wymordował więcej ludzi w ubiegłym wieku niż jakikolwiek inny system.


A ja myślałem, że bieda :-) Którą ten zły kapitalizm zmniejsza :-) Gdyby w tych krajach był socjalizm to nie byłoby głodu? Gdyby kraje socjalistyczne stały się kapitalistyczne i na odwrót to kraje biedne i głodujące stałyby się niegłodujące i mniej biedne?

Zauważ, że zadałem pytania, nie było tam zbyt dużo zdań twierdzących.

I udowodnij, że
No i nadal czekam na przykład socjalistycznego kraju z XXI wieku który radzi sobie lepiej niż kapitalistyczne kraje.


@KakaowyTaboret: to najpierw napisz może, które ze współczesnych państw uważasz za socjalistyczne.
@Revmir:

to najpierw napisz może, które ze współczesnych państw uważasz za socjalistyczne.


Czekam na Twoją opinię :-) Uważasz socjalizm za lepszą alternatywę wiec chętnie (serio bez ironii) zapoznam się z realnymi przykładami które mi przedstawisz.

wiesz, że jestem przeciwnikiem stalinizmu i używając takiego argumentu postępujesz po prostu nieuczciwie.


Szukając realnych alternatyw dla kapitalizmu posiłkowałem się wiedzą historyczną z XX wieku i wybrałem państwa niekapitalistyczne. Sam postępujesz nieuczciwie wybierając np. USA które
@KakaowyTaboret: wytłumaczyłem już co w mojej ocenie zmniejszyło biedę i dlaczego nie kapitalizm. Nie będziesz w stanie nadal mi wskazać państwa, które poprzez politykę ściśle wolnorynkową zmieniło swoją podrzędną pozycję względem innych państw. Gospodarkę rozpatruję globalnie jako internacjonalista. Najbardziej rozwinięte państwa I świata mają za sobą setki lat akumulacji kapitału i III świat zawsze będzie w podrzędnym, neokolonialnym stosunku w ramach systemu kapitalistycznego.
Napisałem dlaczego uważam, że korelacja nie oznacza przyczynowości
Sam postępujesz nieuczciwie wybierając np. USA które ma patologiczny system więziennictwa i jest kapitalistyczne- ale ok


@KakaowyTaboret: wśród państw najbardziej rozwiniętych USA jest najbliżej ideału liberałów i wypada blado na tle tych, które stosują rozwiązania socjaldemokratyczne. Przykład jak najbardziej na miejscu.
@Revmir:

przedstawiłem, polecam przeczytać ze zrozumieniem moje komentarze


W rozmowie ze mną z tego co pamiętam padł tylko przykład państw z rozwiniętą opieką socjalną- więc by uniknać nieporozumień wolałbym poprosić o listę państw XXI wieku z gospodarką niekapitalistyczną na których można by się wzorować. Z przyjemnością zapoznam się z ich historią i gospodarką.

wytłumaczyłem już co w mojej ocenie zmniejszyło biedę i dlaczego nie kapitalizm

Napisałem dlaczego uważam, że korelacja nie
W rozmowie ze mną z tego co pamiętam padł tylko przykład państw z rozwiniętą opieką socjalną- więc by uniknać nieporozumień wolałbym poprosić o listę państw XXI wieku z gospodarką niekapitalistyczną na których można by się wzorować. Z przyjemnością zapoznam się z ich historią i gospodarką.


@KakaowyTaboret: na dużą skalę możemy aktualnie mówić o ujarzmionym kapitalizmie w postaci gospodarki mieszanej, nie da się budować stricte socjalizmu w jednym państwie.

To tylko Twoja
@Revmir:

na dużą skalę możemy aktualnie mówić o ujarzmionym kapitalizmie w postaci gospodarki mieszanej, nie da się budować stricte socjalizmu w jednym państwie.


Czyli tyle akapitów, żebyś nie wskazał żadnej realnej alternatywy :-) ZSRR było światowym hegemonem a i tak przez gospodarkę spadło z rowerka. A Chiny po reformach wyrastają na nowe światowe mocarstwo.

Ja nie jestem fanem rozwiązań USA, a zobacz, co się działo w największych krajach antykapitalistycznych- dlatego ciaglę