Wpis z mikrobloga

@ediz4: chyba kpisz albo jesteś kolejnym slabooplacanym trolem.
Każde kolejne obciążenie nazwane danina, składka czy czymkolwiek innym jest pośrednim podatkiem. Możesz się czepiać nazewnictwa ale niczego to nie zmienia.
  • Odpowiedz
Zaraz może wybuchnąć wojna.

No to fakt, PiS może znów się obsrać i wycofać, chociaż żeby utrzymać swoich pociotków to muszą nakraść z kieszeni polaków, więc wątpię, żeby się wycofali.

Opłata paliwowa to opłata emisyjna.

To podatek, nowomową nie zmienisz kury w krowę.

@ediz4:
  • Odpowiedz
PPK jest podatkiem.


@ediz4: Owszem jest podatkiem, bo jest to zabieranie pieniędzy pod przymusem.
Możesz nazwać to dodatkowym planem emerytalnym, sęk w tym, że zasady nie są jasne co do jej uzyskiwania, jak to w bananostanie.
Dlatego też możesz całe życie płacić X kasy, a na koniec powiedzą, że nie ma i co pan zrobisz.
  • Odpowiedz
@ediz4: a jakie ma znaczenie dla prowadzenia biznesu czy PPK jest podatkiem, danina czy składka skoro podnosi koszt pracy? Wyjaśnisz mi to czy od razu usuniesz konto?
  • Odpowiedz
To podatek, nowomową nie zmienisz kury w krowę.


@loczyn: A gdzie napisałem że nie. To dwie nazwy tego samego a chciałeś to dodać jako coś nowego.

No to fakt, PiS może znów się obsrać i wycofać, chociaż żeby utrzymać swoich pociotków to muszą nakraść z kieszeni polaków, więc wątpię, żeby się wycofali....

Tak mogą się obsrać i wycofać. Czy z racji tego mam to dodać do listy podatków które wprowadzili?
  • Odpowiedz
a jakie ma znaczenie dla prowadzenia biznesu czy PPK jest podatkiem, danina czy składka skoro podnosi koszt pracy? Wyjaśnisz mi to czy od razu usuniesz konto?


@krzych0: Najpierw naucz się trochę kultury a potem pogadamy.
@loczyn:

Owszem jest podatkiem, bo jest to
  • Odpowiedz
@ediz4: prawilnie przypominam, że zarówno mniejszy cit dla małych firm i wyższa kwota wolna od podatku to kpina wygądająca dobrze tylko na papierze, dopóki nie przeczyta się małego druku. ile procent społeczeństwa skorzysta, jeden?
  • Odpowiedz
Podatek to danina bez konkretnego, bezpośredniego świadczenia wzajemnego. Składka emerytalna i do tego nie obowiązkowa w żadnym przypadku nie jest podatkiem.

Ta. Ile znasz takich przypadków?


Jakieś 9,1 miliona?

Nie masz zagwarantowanego świadczenia wzajemnego. Płacisz składkę i dostajesz "ZUS coiny" które w dniu wyliczenia Ci emerytury i pierwszego przelewu są liczone wg ich mnożnika który nie jest jawny, ani w żaden sposób przejrzysty.
  • Odpowiedz
Jakieś 9,1 miliona?


@loczyn: Konkrety proszę a nie frazesy. No chyba że potrafisz podróżować w czasie.

prawilnie przypominam, że zarówno mniejszy cit dla małych firm i wyższa kwota wolna od podatku to kpina wygądająca dobrze tylko na papierze, dopóki nie przeczyta się małego druku. ile procent społeczeństwa skorzysta,
  • Odpowiedz
Konkrety proszę a nie frazesy. No chyba że potrafisz podróżować w czasie.


@ediz4: Tyle jest emerytów obecnie, nie wiem ile będzie w przyszłości, ale zasady pobierania emerytur zmieniają się co roku, to są fakty. Dlatego branie na poważnie jakichkolwiek umów z TYM państwem to jak umawianie się z hochsztaplerem.
  • Odpowiedz
@loczyn: Ano widzisz. Moi rodzice zawarli umowę z tym państwem i obecnie są na emeryturze. Cóż za fart że tak samo jest z milionami innych Polaków. Dlatego też pytałem Cię o przypadki że komuś odmówiono choć spełnił wszystkie warunki do otrzymania emerytury. Twoje milczenie uznaje zatem za brak takich przypadków. A przypominam że po drodze zmienił się ustrój i państwo formalnie zbankrutowało.
  • Odpowiedz
Ano widzisz. Moi rodzice zawarli umowę z tym państwem i obecnie są na emeryturze.


@ediz4:

Tak i otrzymali takiej wysokości jak się umówili 50 lat temu?
  • Odpowiedz