Wpis z mikrobloga

#przyszlosc #diesel #europa #neuropa

Myślicie, że w niedalekiej przyszłości zostanie wprowadzony zakaz poruszaniem się dieslami w centrach miast w Polsce?
Pytam ponieważ zastanawiam się nad kupnem na kilka lat auta z silnikiem 2.0 TDI i trochę słabo by było, gdyby wprowadzono taki zakaz bo wartość mojego auta od razu by spadła.

Słyszałem, że w Niemczech gdzie takie zakazy zaczęto wprowadzać, zaczęto coś robić żeby i te starsze diesle mogły się poruszać, odpalono jakieś programy rządowe etc. etc.

Zapraszam, do wypowiadania się.
  • 14
@eclipse72: Jeśli kupujesz z normą Euro 6 to powinno być raczej ok, w najbliższej dekadzie raczej w Polsce nie zabronią, takie moje z brudnego palucha przewidywania mówią, że Euro 4 pewnie dostanie w największych miastach bana, ale 5 to nie wiem. 6 raczej bezpieczna.
@eclipse72 w polsce w niedalekiej przyszlosci watpie moze za jakies 10 lat zaczna cos z tym robic, ostatnio bylo cos ze niby wycinanie dpf jest spoko wg rzadu ale moge sie mylic. A co do niemiec to do frankfurtu dieslem euro 5 jeszcze wiedziesz ale od nastepnego roku juz chyba tylko od euro 6. Jeszcze gorzej jest kolo essen bo chca wprowadzic od nastepnego roku ten sam cyrk ale nawet na autostradzie.
Zakaz wjazdu powinien w Polsce tyczyc sie wylacznie aut zaniedbanych, niespelniajacych norm ktore obowiazywaly w trakcie ich produkcji. Albo inaczej - takie auta powinny z miejsca przy nieprawidlowosciach miec zabierane dowody rejestracyjne do czasu naprawy i ponownego przegladu lub byc zlomowane. Sam mam diesla w Euro 3 i przerazilo mnie troche jak w trakcie przegladu typek powiedzial mi ze tak zadbanego technicznie auta w tym roczniku to juz dawno nie widzial bo