Wpis z mikrobloga

#sokoolrings

Forearm splints

Dość częsta przypadłość u osób trenujących gimnastykę, street workout, jak również z ciężarami, a mimo to ciężko znaleźć coś "po polskiemu" w internecie, już nie mówiąc o lekarzach ortopedach (a "paru" odwiedziłem, jedynie jeden fizjo kombinował dobrze). Większość mówiła - "tak już masz", "pół roku przerwy" itd. Gdzie te pół roku przerwy likwidowało skutek, a nie przyczynę.
O co chodzi?
- ból "kostny" promieniujący przedramion od strony kości łokciowej (zdjęcie chociaż może ciągnąć się to dalej),
- ból występuje zwłaszcza przy takich ćwiczeniach jak planche i jego wariancje (gdzie jest mocne wychylenie do przodu), muscle up (i innych podobnych ćwiczeniach gdzie mocno pracuje się w false gripie), [v-sit] https://cdn2.omidoo.com/sites/default/files/imagecache/full_width/images/bydate/201508/78etbr5zvpchwxfxdyerb3kymlpsbsp6pig8vtg-gqs.jpg) (odchylenie do tyłu w tej pozycji obciąża tę stronę przedramienia), barbell biceps curl (zwłaszcza prosty gryf), w gorszych sytuacjach codzienne czynności jak przenoszenie zgrzewki z wodą, podparcie się itp.
- kumulacja bólu w momencie szybkiego zerwania ruchu, np. odłożenie sztangi, puszczenie planche,
Dlaczego?
W skrócie za duże obciążenie/objętość treningowa, za mała regeneracja, za duża dysproporcja między siłą zginaczy, a prostowników przedramienia. Najgorszej, gdy z czasem to się zamienia w chroniczny ból i bardzo ciężko się tego pozbyć, bo lubi powracać. Jeśli ktoś biega to można porównać do shin splints (ból piszczeli, tu już jest polskie nazewnictwo - syndrom sztywnej łydki)
Co robić?
- na pewno nie ćwiczyć mimo bólu, są przypadki, że ludziom to samo przeszło bo "ciało" się wzmocniło lub przyzwyczaiło, ale są też takie z chronicznym bólem, zaryzykujesz?
- na pewno odpoczynek, od ćwiczeń w których czuć ten ból - najgorzej jak boli przy wszystkim ;)
- wzmacniać prostowniki przedramion, a raczej zmniejszać różnice w sile między nimi, a zginaczami. Zginacze trenujemy gdy zaciskamy dłonie, czyli chyba w każdym ćwiczeniu, a w drugą stronę? Proponuję coś takiego - Rice Bucket Forearm Workout, kettlebell wrist turns w mojej wersji poniżej xD, Kettlebell Wrist Deadlift,
- rollowanie, ale takie no niestety bardzo bolesne, mała piłeczką i wjeżdżamy pod kość w okolice bólu i rollujemy aż nie puści,
- rozciąganie,
- masaże, okłady z lodu, terapia manualna, fala uderzeniowa u fizjoterapeuty, kompresja (te bym traktował jako dodatek).

#mikrokoksy #kalistenika #silownia #streetworkout #gimnastyka
sokool - #sokoolrings

Forearm splints

Dość częsta przypadłość u osób trenującyc...

źródło: comment_FTGiGBjfrhDA61HVPCYO52ehvjgIicWf.gif

Pobierz
  • 9
@sokool: Dzięki! U mnie ból pojawiał się przy podciąganiu podchwytem i przy ćwiczeniu bicepsów sztangą (zarówno prostą jak i łamaną). Generalnie wywaliłem po prostu te ćwiczenia ze swojego planu i ból nigdy już nie wrócił. Ale dorzucę sobie do treningu Twoje propozycje, zobaczymy czy da się tym coś wypracować :D