Wpis z mikrobloga

Przyszedł czas na wymianę akumulatora w moim C-Maxie. Auto posiada silnik benzynowy 1.8 Duratec. Obecnie posiadam akumulator 55 Ah i 480 A. Wydaje mi się za mały, słaby ponieważ w książce Dieter Korp jest napisane, że do mojego silnika pasuje taki z 70 Ah i na taki chcę teraz zmienić. Wpadłem na akumulatory ppolskiej firmy Jenox. Ktoś miał te akumulatory? Jaki posiadacie w swoim fordzie ?
#ford #focus #akumulator #mechanikasamochodowa
  • 16
@justnormalguy nie zgadzam się z Twoją opinią. Szczerze mówiąc nie widziałem Jenoxa w żadnym markecie ale może po prostu dlatego, że go tam nie szukałem ;) sam mam go u siebie i żeby nie skłamać w tym roku będzie 7 zima. zero problemów, zero serwisów - zawsze odpala jak należy. Miałeś czy tylko powielasz różne dziwne informacje z sieci?
@Berkel_88: nawet na chlopski rozum to jakas glupota byla z tym "niedoladowaniem"
mit chyba stworzony przez januszy biznesu, bo w zime trzeba na predce szukac nowego aku ( ͡º ͜ʖ͡º)

producenci daja najmniejsza baterie jaka sie da - wzgledy ekonomiczne. nikt nie mowi ze nie mozna poprawic fabryki

chinczycy produkuja od lat gowno i sa najwiekszym eksporterem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ludzie
@justnormalguy nie kwestionuje bo to Ty jesteś specjalistą ale zgadzam się z @Berkel_88 skoro firma istnieje tyle lat na rynku i nadal się rozwija poprzez inwestycje w nowe technologie tzn, że jest ok. Ja też ich kiedyś nie znałem ale całkiem przypadkiem polecił mi go sąsiad gdy akurat byłem w potrzebie. Był mechanikiem starej daty więc mu zaufałem i jeżdżę do dziś. Znam też kilka innych przypadków więc z tym podwyższonym ryzykiem
@VenomPL: moi klienci maja z nim problemy, po 6-12 miesiącach idą w kibel - może po prostu mieli pecha, a 99% jeździ kilka lat. Tak samo jest z amortyzatorami KYB, wyrobili sobie markę produkując jedne z najlepszych amortyzatorów na świecie, teraz 6 na 10 idzie na reklamacje