Wpis z mikrobloga

no to dwa słowa przeczące dwóm milionom słów. Równie dobrze mogą być urojeniami neofity. Wartość nie większa od katolickiego rapu czy chrześcijańskiego country.


@raczej_schizotypal: Ale o czym ty teraz bredzisz?

A zbawienie od sprawiedliwości? Pierwsze słyszę, toż to zbawienie od samego boga.


Owszem, można się zbawić przez "przestrzeganie zakonu". Jeśli go dochowasz, jesteś zbawiony na podstawie sprawiedliwego wyroku. Problem jest taki, że nawet jedno złamanie prawa zakonu jest równoznaczne ze złamaniem
  • Odpowiedz
@Korbov W Islamie znajomość conajmniej dwóch rozdziałów z koranu na pamięć to obowiązek. Dzieci od małego są uczone recytacji i interpretacji wersetów, których się uczą. Nie pamiętam żeby na zajęciach z Religii uczono nas interpretacji a już w ogóle nauki na pamięć xD Było jakieś wkuwanie modlitw, dekalogu czy aktów wiary(?). Katolicyzm ssie
  • Odpowiedz
@biliard: W Kościele wystarczy być i słuchać, jakoś wszyscy o tym aspekcie zapominają :) już nie zna Biblii, nie czytał, nie że całę życie słuchał jej fragmentów, to się w ogóle nie liczy...
  • Odpowiedz
w sensie jesteś katolikiem, skoro twierdzisz, że wieczne potępienie jest sprawiedliwą karą za zjedzenie cheesburgera lub włączenie telewizora w sobotę, a zamordowanie prostytutki jest nawet zalecane?


@raczej_schizotypal: Pytam ponownie: o czym bredzisz? Że katolików obowiązuje stare przymierze, czy że co?

Bo ja ci napisałem co jest złe, a Ty pieprzysz coś o zakonie, który nawet Żydzi mogą mieć w rzyci, bo dla nich owszem, karą za grzechy jest piekło, ale tylko
  • Odpowiedz
@Korbov: Ponieważ zaufałem Jezusowi.
Sens czytania całej Biblii jest wtedy, kiedy realizujesz chociażby część z tego, co Jezus nam przekazał. Uczynki winny iść w parze z wiarą. Zgłębianie Słowa Bożego prowadzi do rozwijania wiary, co ma nam pomóc lepiej zrozumieć Boga i lepiej przykładać się do jego świadectwa na Ziemi.
  • Odpowiedz
przeczytałem. Co prawda z jakieś 20 lat temu ale dałem radę. I nie jest to łatwa lektura


@muchabzz: Może powiem inaczej - nie jest to może najłatwiejsza lektura, ale też nie najtrudniejsza, nawet obecnie, współcześnie są pisarze którzy tworzą trudniejsze pod każdym względem dzieła.

Jednak to tylko jeśli mówimy o dokładne zagłębianie się, jednak jeśli chodzi o ogólne zalecenia i nauki są bardzo prosto wyłożone, wystarczy umieć czytać.
  • Odpowiedz
W Islamie znajomość conajmniej dwóch rozdziałów z koranu na pamięć to obowiązek. Dzieci od małego są uczone recytacji i interpretacji wersetów, których się uczą. Nie pamiętam żeby na zajęciach z Religii uczono nas interpretacji a już w ogóle nauki na pamięć xD Było jakieś wkuwanie modlitw, dekalogu czy aktów wiary(?). Katolicyzm ssie


@Davidozz: Katolicyzm polega na ignorancji, to jest fundament i główne prawo.
Dlatego ostatnią rzeczą którą chcieliby wielebni to żeby
  • Odpowiedz
Gdybyś przeczytał Pismo Święte, to sam byś to wypunktował jako wierutne kłamstwo


@loczyn: wlasnie widze ze mam doczynienia z debilem, bo napisalem ze Kosciol opiera sie na dwoch filarach (bez dyskutowania czy to ma sens), a ty odpisałeś ze "to klamstwo". Klamstwem jest ze kosciol katllicki opiera sie na dwoch filarach? Taka wlasnie dyskusja z toba nie pierwszy raz, jak z dzieckiem z downem ktore nawet nie potrafi logicznie formulowac mysli
  • Odpowiedz
@Lukasz16a: Milosierny katolik oczywiscie rozpoczyna argumentacje od obrazania blizniego - klasyka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Gdybys przeczytal Pismo, zrozumial slowa Jezusa i je przyjal do serca to nigdy bys nie wspomnial o "tradycji", a z pewnoscia nie o jej obecnej formie.
  • Odpowiedz
@Korbov jak ktoś potrzebuje wiary, to niech wierzy - nic mi do tego. Jednak diagram ma sporo racji niestety. Religia jest czymś co dostajemy od rodziców i otoczenia. Rzadko jest to świadomy wybór.
  • Odpowiedz
@loczyn: Przymierze to po prostu umowa. Jeśli obowiązuje nowa umowa, to nie obowiązuje stara, chyba że w jawny sposób nowa odwołuje się do starej. Problem w tym, że nowe przymierze to nie stare z jakimiś dodatkami, ale zmiana jej istoty. Pisze o tym na przykład Jeremiasz:

W owych dniach już nie będą mówili: Ojcowie jedli cierpkie grona, a zęby synów ścierpły,

Lecz każdy umrze za swoją winę. Ktokolwiek spożyje cierpkie grona,
  • Odpowiedz
@loczyn: nie wiem czy wierze w Boga. Ale na pewno wierze w uczciwość, logike, rozum i godnosc czlowieka, której brakuje slepym ateistom. Nie zgadzanie sie z interpretacja Kosciola nauk Jezusa - ok ; bycie nieobiektywna łajzą kłamiącą na temat CO glosi Kosciol (a nie CZY ma racje), zwlaszcza wkladajac mu w usta heretyckie tezy - na to nie ma przyzwolenia
  • Odpowiedz