Wpis z mikrobloga

@Cybher1: najlepiej na https://www.bitmex.com/register/P9kSb4 . To chyba najbardziej rozbudowana platforma i dostępna bez weryfikacji dokumentów.
Jedyną opcją wpłaty środków jest doładowanie Bitcoinem, więc absurdalnie aby shortować BTC najpierw musisz je gdzieś indziej kupić ale nie jest to dużym problemem.
Nie korzystaj z dużych dźwigni. Max x5 lub x7.
Shortując x1 na Bitmexnie tak naprawdę utrzymujesz stałą wartość środków (licząc w USD) bo przy spadku btc o 10% zyskasz 10% BTC
Shortując
@cossmonauta: ale tracę wszystko, czy tylko dopłacam różnicę między kursem sprzedaży, a obecnym? Rozumiem, że jeśli gram bez dźwigni własnymi bitcoinami to mogę to zrobić na każdej giełdzie. Co jeśli gram dźwignią x2, czy muszę wtedy dopłacać, czy po prostu tracę wszystko co mam?
@public_html: dzięki. Właśnie o takie łopatologiczne wytłumaczenie mi chodziło. Jeszcze pytanie jak to wygląda technicznie. Powiedzmy, że teraz 1 BTC = 4000$. Od kiedy zaczyna się liczenie spadku/wzrostu? Czy muszę obstawić, że np. konkretnie spadnie do poziomu 3500$ i tylko wtedy się liczy zysk, a jak już będzie 3501$ to tracę 499$ zakładając, że gram bez dźwigni?
@public_html: bardzo optymistyczna wersja,
ten bitmex to oszustwo, często jak sa większe ruchy to strona się zwyczajnie nie ładuje,
@Cybher1: załóż konto na plus500.pl, masz tam wpłaty we fiacie, nie tykasz się bitcoina a możesz go shortować
Powiedzmy, że teraz 1 BTC = 4000$. Od kiedy zaczyna się liczenie spadku/wzrostu?

Od ceny aktualnej, od momentu gdy otworzysz pozycję.


Czy muszę obstawić, że np. konkretnie spadnie do poziomu 3500$ i tylko wtedy się liczy zysk, a jak już będzie 3501$ to tracę 499$ zakładając, że gram bez dźwigni?

@Cybher1: Nie musisz od razu decydować do ilu spadnie. Możesz zostawić otwartą pozycję bez określania do jakiej ceny. Warto jednak od
no tak, ale chyba nie mogę czekać w nieskończoność, bo by było za łatwo.


@Cybher1: "perpetual contract" - możesz w nieskończoność trzymać pozycję

czy jeśli zacznie rosnąć to automatycznie przegrywam?

od pierwszego dolara w 'złą stronę' widzisz ile byś stracił zamykając pozycję ale puki nie zamkniesz to nie tracisz. No chyba, że dojdziesz do ceny likwidacji czyli do ceny gdy wysokość straty to wszystko co masz... wtedy Bitmex sam zamyka Ci