Wpis z mikrobloga

Czy zakładanie w moto rożnych opon jest "ok"? Jeżdżę na Michelin Pilot 2CT (takie już były jak kupiłem moto) jednak przydałoby się z tylu już zmienić a obecne kapcie są raczej sportowe i średnio odpowiada to mojemu stylowi jazdy gdyż na tor nie będę zaglądał a średnio mi się widzi co 7 tys (czyli u mnie co sezon) zmieniać kapcia z tyłu by uprawiać szybką turystyke.Widać to nawet po obecnej oponie że poprzedni właściciel chyba średnio też to przemyślał gdyż po środku opona już prawie że nie ma bieżnika a po bokach prawie że nowa. Chciałbym jednak coś co by było twardsze po środku niżeli po bokach. W oko wpadły mi Pirelli Angel ST które mają świetne opinie, są o stówę tańsze i bardziej "sportowo-turystyczne". Zakładać kolejnego tego samego Michelina czy spokojnie wrzucać na tył Pirelli? Wymiana obu razem nie wchodzi w grę gdyż przednia spokojnie jeszcze 2 sezony pojeździ. #motocykle #motowarszawa
  • 7
@PancakeV: @kipowrot: Przecież te micheliny to gówno jakich mało. Śmiało zakładaj st albo GT na tył, bardzo dobrą oponą są też Dunlopy roadsmart 2 i 3. Ja mam teraz założone diablo Rosso 3 i jak się skończą to wrócę do którychś z tych opon co wymieniłem, a po serpentynach lubię dać w palnik i jedynie na pr2 i pp2 się zawiodłem.
@BratProgramisty: Przy gwałtownym hamowaniu one piszczą, zostawiają czarny ślad a zwolnić motocykla nie chcą. Przegrzewają się tragicznie aż guma odpada dosłownie. Do tego wszystkiego bardzo szybko się zużywają.
To jest stara opona, dobre sportowo-turystyczne są lepsze od nich pod każdym względem.
No dobra, miały jeden plus. Nie trzeba było ich nagrzewać, praktycznie od początku były na swoim średnim poziomie przyczepności.

Sprawdzałeś kiedyś inne opony? Ja już trochę tego objeździłem na różnych