Wpis z mikrobloga

Jak mówić płynnie, długo i z sensem? Często mówię jakbym miał 12 lat, a raczej jakoś specjalnie głupi nie jestem. Jeśli chodzi o nauke i studia to zawsze w top 3 studentów, jeśli chodzi o wygląd to też nie jestem brzydki, więc mnie to jakoś nie blokuje xD ale czy to w pracy, na ulicy, z klientem czy gdziekolwiek jestem i z kimś nowym rozmawiam to jestem drewnem.
#przegryw #kiciochpyta #rozwojosobistyznormikami #rozwojosobisty #nauka #sztukamowienia
  • 6
@Jakubaty moja przyjaciółka wczoraj zalila mi się na ten sam temat, więc chętnie poczytam jeśli będą jakieś rady i jej przekażę :) mówiła że jak ma rozmawiać z kimś nowym czy ważnym, czy z profesorem na uczelni to spotyka się jakby że ściana, a jest inteligentna i ma bogate słownictwo, chyba stres tak na nią wpływa, ciężko powiedzieć.
@Jakubaty: jeśli faktycznie jesteś inteligentny i masz uporządkowane myśli to siłą rzeczy będziesz mówił krótko, zwięźle i rzeczowo nawet jeśli być zamieniał w słowa wszystko co ci przychodzi do głowy. Powiedziałbym, że musisz w trakcie rozmowy udawać głupszego niż jesteś, zniżyć się do poziomu rozmówcy, ale to wcale nie jest łatwe :)