Wpis z mikrobloga

Amerykański misjonarz chciał nawracać na chrześcijaństwo odizolowane plemię Sentinelczyków. "Zabiją cię" uprzedzali rybacy.
- Bóg mnie ochroni! - powiedział 27-letni John Allen Chau
- Trzeba było słuchać rybaków - powiedział przedwieczny bóg

https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-amerykanin-zabity-przez-odizolowane-plemie-chcial-ich-nawrac,nId,2689922

#bekazkatoli #chrzescijanstwo #wiara #kurdeprzypal
xandra - Amerykański misjonarz chciał nawracać na chrześcijaństwo odizolowane plemię ...

źródło: comment_uCcad7V96Up90h2afkjcD8t90bYXICgb.jpg

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
@fan_comy: Jakiś czas temu jeden pojechał do Kima do Korei i też wrócił w pudełku. Jak widać żadnych wniosków jego bracia z tej historii nie wyciągnęli. Dlatego jest powiedzenie "tępy jak amerykanin"
  • Odpowiedz
@spalam__sie ja staram się słuchać nowości, nie wszystko się spodoba ale uważam, że warto być na bieżąco tym bardziej, że jakoś tragicznie z poziomem nie spadł ( ) ale rozumiem, że może wystąpić wielki sentyment do pierwszych kaset, myślę, że wiek tu odgrywa kluczowe znaczenie bo jestem z tego pokolenia młodszego, które słucha Kazia poprzez rodziców i może dlatego bardziej akceptuje nową twórczość
  • Odpowiedz
@fan_comy: wiadomo w porównaniu do tego całego badziewia to nawet nowy Kazik jest świetny. Ale to co robił wcześniej to prawdziwe mistrzostwo. Kazik jest naszym wieszczem narodowym i jego piosenki miały duży wpływ na moją wizję świata. Zawsze mnie cieszy kiedy spotykam kogoś kto też go docenia :)
  • Odpowiedz
@spalam__sie oj doceniam bardzo i uwierz mi, mam kumpla i z nas są takie dwa Kaziki( ͡° ͜ʖ ͡°) mam to szczęście, że mieszkam w Poznaniu także często bywam w Kultowej (myślę, że znasz), także koncerty Kwartetu czy nawet spotkania z Kazią to dla mnie nic nowego, fajnie jest być takim dojrzałym i świadomym słuchaczem-fanem
  • Odpowiedz
@xandra: ja tam patrzę na Boga jak na grawitację.
Dla mnie jest kodem wbudowanym w wszechświat. Czyli regułami jakimi się ten wszechświat kieruje. Jestzechobecny, bo jest wszystkim i wszędzie.

Dlatego zrozumieć Boga i działać według jego zasad to jak zrozumieć działanie wszechświata i wzorce, które nim kierują.

Dlatego nigdy nie targałbym się na życie twierdząc, że Bóg mnie uratuje, bo Bóg działa tak, że jak przestaniesz jeść, jak spadniesz z 10
  • Odpowiedz
Dlatego nigdy nie targałbym się na życie twierdząc, że Bóg mnie uratuje


@zexan: Dlatego, że tak naprawdę on nie istnieje, a Ty tak naprawdę w niego nie wierzysz, tylko boisz się otaczjącej rzeczywistości, dlatego wygodniej jest Ci powoływać się na niesprecyzowany, nieistniejący byt.
  • Odpowiedz
@xandra: Może po prostu wcześniej nie dawał bogu wystarczającej "co łaski" stąd nieprzychlnie na niego spojrzał, wszak wiemy, że bez wystarczającej ilości pieniążków żadna ofiara nie jest wystarczająco święta i miła bogu. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz