Wpis z mikrobloga

Dostalem pismo z Holandii z Belastingu. Ktos pomoze? Wpisuje to w translator, ale tlumaczy to 'kali jesc, kali pic'.

'U hebt uw toeslagen over 2017 als voorschot gekreken. Met de nu bekende gegevens hebben wij uw toeslagen definitiel berekend.

Uw defiinitief berekende zorgtoeslag over 2017 is 533 euro'.

O co im chodzi? Bylbym wdzieczny za pomoc.

#emigracja #holandia
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Delo: a brałeś dofinansowanie jakieś do ubezpieczenia/mieszkania itp? Chodzi o to że jest już 'definitywnie' policzona kwota która ci się należała, pewnie po rozliczeniu podatku za 2017. Dopłaty są przyznawane na zasadzie zaliczki w Holandii, tak jak się płaci podatek dochodowy.

Jeżeli to jest kwota którą otrzymałeś lub otrzymasz to spoko. Jeżeli dostałeś więcej to musisz różnicę oddać.
  • Odpowiedz
@geuze: i teraz jest problem, bo zadnego dofinansowania nie bralem i nie moge sie zalogowac na swoje holenderskie konto, chociaz robilem to z miesiac temu i nie bylo problemu. Przypomnienie hasla nic nie daje, caly czas wyskakuje jakis blad.
  • Odpowiedz
@Delo: może nawet brałeś i o tym nie wiesz... Tylko księgowy/księgowa powiedziała, że to w ramach zwrotu podatku. Kto ci rozliczał podatek za 2017?
  • Odpowiedz
@Delo: nie ma tam nic więcej? Żadnego wyliczenia? Bo z tego wynika, że dostałeś z góry dofinansowanie(a) i definitywnie wyliczyli je na podaną kwotę. Jak pracowałeś przez biuro to pewnie na Ciebie brali. Masz Digi? Z tym możesz dokładnie sprawdzić
  • Odpowiedz
  • 0
@Delo Jest napisane, że otrzymałeś to w formie "zaliczkowej", czytaj " na bieżąco". Powinno być jeszcze napisane, czy wyliczona na nowo kwota jest taka sama, jaką Ci rzekomo wypłacili.
Z tego co mi wiadomo, zorgtoeslag może być wypłacane tylko na Twoje konto (taka informacja mi wyskoczyła, gdy uzupełniałam o numer konta koleżance wniosek).
O mykach, aby te pieniądze były przeznaczone na podatek nie słyszałam, co nie oznacza, że nie istnieją.
Zadzwoń
  • Odpowiedz