Wpis z mikrobloga

Mirki, w aucie, w którym fabrycznie jest kierownica z poduszką powietrzną chcę wymienić kierownicę na sportową mniejszą bez poduszki powietrznej. Ogarnięte będzie tak, że poduszka pasażera będzie działała. Pytanie - co z przeglądem? Czy zabieg taki jest 'nielegalny'? Auto używane do motorsportu, ale dojeżdża na kołach na tor.

#motoryzacja #auta #mechanikasamochodowa #mechanika
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pietter: To nie wierz, myślisz że mam interes w przekonywaniu randomowych osób w internecie? ¯\_(ツ)_/¯
Zwyczajnie nie wprowadzaj OP'a w błąd, że jak wywali kierownice z poduszką i zajedzie na przegląd to diagnosta z uśmiechem na twarzy przybije mu pieczątkę.
Wiarygodniejszym źródłem byłby diagnosta, a że kilku znam i męczyłem ich tego typu pytaniami, to niestety. Pomimo że klasyczne nardi wygląda lepiej, to oficjalnie nikt z nią przeglądu nie przybije.
  • Odpowiedz
że jak wywali kierownice z poduszką i zajedzie na przegląd to diagnosta z uśmiechem na twarzy przybije mu pieczątkę


@Crow7422: ale tak właśnie będzie :D przynajmniej dopóki kierownica będzie miała homologacje (więc podróby z ali odpadają).
Jak diagności się nie znają to już jest problem diagnostów. Przykład ze światłami p.mgielnymi świetny :D powinny być sprawne o ile są zamontowane. Nie słyszałem żeby ktoś nie dostał przeglądu bo wymontował całkowicie światła
  • Odpowiedz
@Pietter: Być może mam bardzo sumiennych diagnostów w okolicy, może gdzieś indziej mają to w nosie. Dla mnie oficjalnie nigdy to nie przeszło i z tego co wiem nigdy nie przejdzie. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
  • 0
@Pietter
@Crow7422 alez dyskusja ;) własnie u nas malo kto ma kiere sportową bo to wiekszośc aut typu daily. Jeden kolega ma to diagnosta przybił pieczatkę ale jak go dopytał o kierownice to powiedział że faktycznie przeglądu nie powinien przejść.

Będzie trzeba znalezc stację milszą w kooperacji :D

Zeby nie bylo nie będzie poduchy ale wjedzie kubeł z szelkami 6pkt takze zestaw bezpieczny. Oczywiscie wszystko homo i porządne. Nie chinszczyzna.
  • Odpowiedz