Wpis z mikrobloga

Mirki, w aucie, w którym fabrycznie jest kierownica z poduszką powietrzną chcę wymienić kierownicę na sportową mniejszą bez poduszki powietrznej. Ogarnięte będzie tak, że poduszka pasażera będzie działała. Pytanie - co z przeglądem? Czy zabieg taki jest 'nielegalny'? Auto używane do motorsportu, ale dojeżdża na kołach na tor.

#motoryzacja #auta #mechanikasamochodowa #mechanika
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zuken: @johnlocke-89: Właśnie po którymś roku poduszka była obowiązkowa w każdym samochodzie. Raz w TV w jakimś programie, gdzie ekipa kręciła pracę policji był przypadek że załapali gościa w ciężarówce w której zdemontował sobie pasy bezpieczeństwa. Na nic było ściemnianie kierowcy że nigdy ich nie było, bo policjant powiedział że ten rocznik musiał wyjść z fabryki z pasami. Nawet w latach 90' ścigali ludzi, którzy montowali sobie mniejsze
  • Odpowiedz
@johnlocke-89: ja bym się nie przejmował o ile to jakaś normalna kierownica z homologacją drogową. W latach 90 było pełno szajsu który obok homologacji nawet nie leżał i za to ścigała policja.
  • Odpowiedz
@Crow7422: i właśnie dlatego seicento z 2002r może jeszcze nie mieć poduchy? A co z rajdówkami? W takim lancerze evo masz poduszkę kierowcy? :) Wszystkie samochody rajdowe muszą mieć przegląd a przed rajdem przechodzą dodatkowe BK
  • Odpowiedz
@Pietter: P-----l p-----l, a ja posłucham. Rajdówki nie mają w ogóle przeglądu i nie mają prawa jeździć po publicznych drogach, chyba że mówisz o jakiś g---o barbórkach, gdzie wymogiem jest przegląd, gaśnica, a połowa tych rajdówek to właśnie seicento/clio, w których zaraz po badaniu wpada z powrotem podróbka momo z alli.

Jeśli auto wyjeżdżając z fabryki posiadało poduszkę, to jej brak oznacza brak przeglądu, i nie ważne że ten sam
  • Odpowiedz
P-----l p-----l, a ja posłucham. Rajdówki nie mają w ogóle przeglądu i nie mają prawa jeździć po publicznych drogach


@Crow7422: właśnie dlatego maja rejestracje? nawet auta do KJS muszą mieć przegląd. dalej nie czytałem
  • Odpowiedz
@Crow7422: https://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/bezpieczenstwo/news-wyposazenie-zobacz-co-musisz-miec-w-aucie,nId,1389314
artykuł z gównointerii z 2011r

Co ciekawe, chociaż przednie poduszki powietrzne są dziś wyposażeniem seryjnym właściwie każdego auta sprzedawanego jako nowe na terenie Unii Europejskiej, wewnątrzwspólnotowe przepisy nie wymagają wcale montowania ich w nowych samochodach.


nie czytałem go szkoda mi czasu na bzdury
  • Odpowiedz
nie gadaj głupot że są wymagane od 15-20lat


@Pietter: Pisałem odnośnie tego fragmentu. I nie myśl że teraz będę szukał wymogów prawnych, bo nagle łaskawie ,,zachciało Ci się czytać".
Jeśli OP miał w aucie poduszkę, to bez niej przeglądu nie przejdzie, a jak chcesz z tym dyskutować to znajdź informację że to nie prawda, a z chęcią przyznam Ci rację. Powodzenia.
  • Odpowiedz
@Crow7422: właśnie zapytałem osobiście człowieka który śmiga w rajdach i twierdzi, że dopóki kierownica bez poduchy ma homologacje drogową to nikt nie robi problemów.
A w to że 100% wszystkich rajdowców wali przeglądy na lewo to na pewno nie uwierze
  • Odpowiedz