Wpis z mikrobloga

Prosze o #protip i miejsca warte odwiedzenia/zrobienia/zjedzenia na #teneryfa #wyspykanaryjskie #kanary

Chetnie tez uslysze w cos sie NIE warto pchac.

Okres to styczen. Rodzina 2+2 . Czorty 6 i 7 lvl

Chetnie cos niszowego spoza przewodnikow,bo w sumie tripadvisor mam ogarniety dosc dokladnie.

Korzystajac z okazji @blackmesa :

- gdzie sie zaczyna (na google maps nie moge znalezc) ten szlak po pozarze ?
- jaka dlugosc ma szlak wodospad? warto?
- co z tym kanionem Masca? Zamkniete? Otwarte? Jak z dzieciakami?
- z kim na rejs? Masca Express bedzie odwiedzone.Chodzi mi prywatnie na kilka godzin wyjebke statkiem w wode.
- knajpy, knajpy, knajpy. GDZIE i jakie?

#podrozujzwykopem #tanieloty #podroze

@Wychwalany
  • 24
@bigger: protipów ciąg dalszy:
- we ze sobą nawigacje offline, ja zawsze poecam tą (troche trzeba zapłacić, ale patrzac na dokładnosc map to nie ma lepszej); miejscami nie ma zasiegu sieci komórkowej, wtedy się przyda; plus akurat osmand ma świetne odwzorowanie szklaów pieszych
https://play.google.com/store/apps/details?id=net.osmand&hl=pl
- tu jest jedna wieka sosna FAT PINE jak będziesz przypadkiem przejeżdzał, to zaraz obok jest parking, robi wrażenie, dzieciakom powinna sie spodobać ; )
https://osm.org/go/bmAI3yB_O?m=&node=313301148
@bigger wioska Masca razem z zejsciem na plażę. Playa de las Americas wieczorowa pora - mega oswietlenie. Park Anaga, Loro Park - super cena, idealne dla dzieciakow - ja tez bawilam sie swietnie, Los Gigantes spoko, ale moim zdaniem tylko przejazdem, żeby zobaczyć plażę z czarnym piaskiem i oczywiście giganty. Ach no i jeszcze bardzo polecam okolicę El Medano - mekka surferow. Zdecydowanie warto sie tam wybrac na zachód słońca, w wodzie
drogi sa super, Teneryfa jest bardzo przejezdna. Gorzej wyglada to na polnocy wyspy, ale tam pogoda jest tez inna (wiatry). Teneryfa tez jest bardzo, bardzo wietrzysta - el Medano i playa de la tejita zwlaszcza - miejsce, w ktorym ja sie zatrzymalam. Bylismy tam w styczniu. Wiatr mocno przeszkadzał, ale 20min autem dalej, w Los Cristianos jest juz o wiele lepiej :) ta miejscowość jest idealna na wycieczkę z dzieciakami. Dluga plaza
A i jesli chodzi o Teide, to trzeba sie tam wybrac z samiutenkiego rana, bo inaczej nic nie zobaczysz. Chmury nachodza i juz w parku Anaga jest to widoczne, na trasie. Nadaje to fajnego creepy klimatu podczas jazdy :)