Wpis z mikrobloga

Cześć, po weekendowej aktualizacji Xperia XZ1 do Androida Pie pojawił się problem z internetem LTE. Niektóre strony wczytują się, inne nie, niezależnie od przeglądarki. Ponadto nie działa np. Google Play, Wykop (!!!!), Spotify , z YouTube nie ma problemu. Ustawienia fabryczne zostały przywrócone, wykorzystałam również program Xperia Companion, niestety nadal jest fatalnie.

Poniżej film

https://www.youtube.com/watch?v=PCXV6wT6i-M&t=9s

Co zrobić, aby internet działał poprawnie? Mireczki macie jakiś pomysł?
#xperia #sony #android
  • 8
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
Niestety nie. Odezwałam się do Sony, poprosili mnie o dane telefonu i zrzuty, sprawa została przekazana dalej. Czekam
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@jedmar Telefon był kupiony w angielskiej sieci EE, ściągnęlam simlocka i teraz jestem w Orange... Pochwal się Mistrzu mój jak rozwiązałes problem
  • Odpowiedz
  • 0
@Okame też mam telefon z rynku Europejeskiego:) rozchodzi sie o ustawienia APN.

W Sony od razu wiedzieli, że to o to chodzi I że Orange musi mi podać poprawną konfiguracje. A w Orange oczywiscie debile i czwarta osoba dopiero wiedziała o co chodzi I znała sprawę.

Wchodzisz w: ustawienia/siec internet/siec komorkowa/zaaaansowane/punkty dostepu

Wchodzisz w Orange Internet (prawdopodbnie masz to wybrane) i zmieniasz tam dwie rzeczy:

APN: internet (masz wpisane prawdopodbnie internetipv6, skasuj
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@jedmar Królu złoty, działa! :-) bardzo Tobie dziękuję za pomoc, jeśli będziesz w Toruniu to odezwij się, uczcimy ten powrót do rzeczywistości
  • Odpowiedz